Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen is a szabad orvosválasz...

Milyen is a szabad orvosválasztás? Hogy tudom ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Nos, be vagyok jelentve egy orvoshoz, a lakcímem falvába. Viszont már elég messze tanulok tőle, és még kiskorú vagyok. Ha bármi problémám lenne nem tudnék leutazni oda, így szeretném Pestre vinni az orvosi papírjaimat a koli közelébe. Ez lehetséges?
2018. aug. 26. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, és nem is bonyolult. Bár nekem pont fordítva volt, mint ahogy az ember elgondolná. Előbb az új orvostól kellett kérni egy igazolást, hogy átvesz, és a papírral elmenni a régi orvoshoz. De a dokumentációt nem adták a kezembe, hanem vagy elpostázták az újnak, vagy gépen átküldték.
2018. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elméletben lehetséges, de csak a szüleid tehetik meg. A gyakorlati oldala érdekesebb, mert nem hiszem, hogy engednék, hogy betegen a kollégiumban maradj.
2018. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 év alatt vagy és kolis, akkor rád nem egészen ez a rendszer vonatkozik.

A kolinak van szerződött orvosa, hozzá kell menned ha baj van. Elvileg fel kellett, hogy vegye az anamnézist mikor felvettek.

2018. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!