Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrgyógyász elküldött nőgyógyá...

Bőrgyógyász elküldött nőgyógyászhoz és érdekelne, az esetemben milyen vizsgálatokra számíthatok, valamint a rák-szűrést hogyan lehet elkerülni (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nem természetes pattanások miatt látogattam meg bőrgyógyászom, aki emiatt már írta is a beutalót nőgyógyászatra, valamint mert szerinte nem rendszeres a ciklusom. (valóban, egyik hónapban 28 alatt van másikban fölötte, de sokmindenki van így ezzel tudtommal)

Hasonló esetekben,vérvételen kívül, mik a vizsgálatok? És ha a rák-szűrés is köztük van, azt hogyan kerülhetném el?

Biztosan szükséges lenne így 17 évesen, de arra külön alkalommal szeretnék sort keríteni.



2018. márc. 25. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minden orvos szerint, akivel beszéltem,a szexuális élet megkezdése után 1 évvel aktuális az első rákszűrés.

Én azt úgy kerülöm el, hogy mikrobiológiai laborba küldök hüvelyváladékot, hogy abból csináljanak STD-vizsgálatot, és a fiútól is megkövetelem azt, ha nem én vagyok neki az egyedüli partnere.

Nem ismerem a helyzetedet, így konkrétabbat nem tudok mondani.

2018. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ezeknek a pattanásoknak emésztési okai lesznek.
2018. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ.

Az emésztési problémákat miből gondolod? Egyébként lehetséges, mert valóban van azzal is, csak érdekelne hogy honnan gondoltad. :) és hogy mit lehetne tenni ellene, hogy a bőröm is helyre jöjjön?

2018. márc. 25. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát mert a bőr az emésztéshez kötődik, nem a nemi dolgokhoz. Az anyagcsererendszer része. És a táplálkozás eléggé meglátszik rajta. Pl. nekem is amikor székrekedésem van, annak a bél ödémásodása az oka, és a bőröm is akkor ödémásodik (ciszták vannak mélyen a bőrben). Meg ételallergiám is volt, és az is mindig a bőrön produkált tüneteket.

Én még női panaszokat is okozhat a bél, mert hát érintkezik a hasban a női nemi szervrendszer meg a bél fala.

2018. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sokmindent próbáltam és sok tippem is van, mitől lehetsz jobban, de a magamét sem tudtam megoldani, szóval nem tudom megmondani a tutit.

Az egyik a bélflóra helyreállítása diétával és probiotikumokkal, ami segíteni tud, a másik az emésztőenzimek szedése vagy diétázás azokkal a dolgokkal, amiket nem tudsz emészteni (laktóz, glutén, cukrok, alkohol, lisztek, gyümölcsök, miegyéb).

2018. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#2 azt ugye tudod h az STD laborba történő minta küldéssel nem váltod ki a méhnyakrák szűrést? Persze tökjó h szűrnek mindenféle nemi betegségre, ezt kevesen teszik meg, de méhnyakrák szűrésre is el kellene járnod a magad érdekében.
2018. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

6: A méhnyakrák STD-ktől van.

Ha nincs STD, nem lehetséges a méhnyakrák.

Egyébként a méhnyakrák kb. a 43. vezető halálok, tehát a saját érdekemnek sokkal jobban tartom a sokkal gyakoribb halálokokra való szűrést.

Pl. a 2. vezető halálok a vastagbélrák, előfordulása 1500-szor gyakoribb a méhnyakráknál. Arra szűrsz évente? Elmész évente kolonoszkópiára?

2018. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
6: Egyébként krrvára nem tolerálom, ha valaki - főleg vadidegen - rám parancsol, hogy mit KÉNE csinálnom. Te honnan veszed ehhez a bőrt?
2018. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Első kommentelő, a bőrgyógyász írt fel antibiotikumot, amit ezen a héten első három nap kellett szedni, majd 4 nap szünet..ez meg is történt és miután beszedtem egész szépnek mondható lett a bőröm..aztán jött a 4 napos szünet aminek a végére, nem olyan nagy mértékben, de újra előkerült 1-2 csúnya pattanás. Ennek mi állhat a hátterében?
2018. márc. 25. 22:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Amiket eddig írtam, abból valamelyik.:) Kísérletezgetni kell, Te fogod meglátni, mi használ. Ezek oka átmeneti bélgyulladások, vagy átmeneti bélflóraösszetétel, 2 hét múlva nem aktuális, ami most van, hiszen az élő szervezet állandóan változik. A használati útmutatót olvasd el alaposan és még a patikus is sokat tud segíteni - de csak gyógyszerészt kérdezz, ne bolti asszisztenst.
2018. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!