Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni arról, hogy mentőorvos legyek?

Figyelt kérdés
Ötödéves orvosis vagyok, van már elképzelésem arról, mit szeretnék csinálni. Mentőorvos akarok lenni több dolog miatt is, erre érzek elhivatottságot. Bárkinek elmondom, mindenki le akar beszélni! A gyakvezeim, anyukám, más orvosok, totál laikusok, gyakorlatilag mindenki, akivel ez szóba jön. Állandóan a "jaj szegény" "biztos???" "Jól meggondoltad?" "Szerencsétlen..." "hű az jó nehéz" "nem nőnek való" "oxyológia szakág csak Mo-n létezik, tudod ezt?" kommenteket kapom. Nem mintha érdekelne mások véleménye, de nem értem, hogy MIÉRT? Ennyire lenézett vagy nehéz vagy alulfizetett a munka? Nehéznek nehéz de én nem félek a kihívásoktól. Annyian ellenzik, hogy már azt hiszem, van valami, amit nem tudok erről. Oké, 12 órás műszak nehéz, éjjel is nehéz, részegekkel is nehéz, de érdekes és kihívásokkal teli munka, amit én nagyon becsülök. Jól is keresnek a mentőorvosok. Miért sajnál és miért akar lebeszélni mindenki? Nem értem. Az orvoslás alja a mentőzés? Nem hiszem. Nem mindenki tud helyt állni ilyen stresszben. Örülnék, ha hallgatók, orvosok és nem egészségügyisek is megosztanák a véleményüket. Köszke.

2018. okt. 4. 20:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Jó,mindegy ! Én napi 10millióért sem csinálnám.Láttam a saját anyám haldoklását a kínjait,és meghalni.Elég volt !
2018. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Apámal beszélem az esetedet.Az ő válasza:66-éves nyugdíjas férfi vagyok.30-évig volán autóbusz vezetőként dolgoztam.Tehát van tapasztalatom az emberekkel.Minden tiszteletem az öné.Ha ezt a munkát választotta,és elhivatottságnak tekinti,ebben a munkában egy életreszóló tapasztalatot szerezhet.Amit szívből kívánok,hogy megvalósuljon.
2018. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasom végig a többi választ. Egy éve vagyok rezidens, az egyetemen megcsináltam a mentőtiszt 3 képzést, úgyhogy azóta dolgozom félállásban mentőtisztként (illetve most már mentőorvosként).

Az a helyzet, hogy ha meg van benned hozzá a szikra, akkor mentőzni kib*szottul jó. SZóval ha téged az oxiológia és a mentőzés érdekel, akkor csináld. Ne a pénz döntsön a pályaválasztásban, mert boldogtalan leszel a szakmádban. Én aneszt rezidens vagyok, engem is mindenki le akart beszélni a választásomról, mert kapcsolat/magánéletgyilkos, rengeteget kell dolgozni, nagy felelősség stb. De én ezt imádom, ez érdekel, szóval egyáltalán nem bánom, hogy ezt választottam.

Habár érdekel a sürgősségi, elmondom, hogy én miért nem azt választottam: egyrészt mert az aneszt/intenzív szerelmese vagyok, de ez itt nem lényeg. Az már inkább, hogy ahogy megismertem ezt a műfaját a betegellátásnak, az volt az összbenyomásom, hogy az egész oxiológia egy felszínen kapirgálás, nem ad mély, mindent átfogó tudást. Mert miről szól? Beteg stabilizálása ABCDE szerint, megfelelő iránydiagnózis felállítása és a beteg továbbküldése. Szinte sosem fogod végiglátni a betegutat, nem lehet belőle tanulni, és nincs is szükséged arra, hogy alapos tudásod a medicináról.

Nagyon tetszett az oxi, amikor ott voltam gyakorlaton, de folyton belefutottam abba, hogy az oxiológusok többsége az ABCDE köré épülő témakörökben nagyon jártas és rutinos, de ha egy érdekes betegről több kérdésem volt, belementem a differenciáldiagnosztikába és elkezdtem "vajon miért..." jellegű kérdéseket feltenni, mindig odalyukadtunk ki, hogy "hát nem tudjuk, nekünk ez nem is releváns, majd elküldjük ide-oda aztán ők rájönnek, hogy mi a baja". Én nagyon szeretem a belgyógyászatot és az élettant is, engem őszintén érdekelnek az érdekes esetek és a diagnosztikai kihívások (na meg az élettan:D) és engem zavarna ezt a langyosban ez a langyos vízben tapicskolás.

Nekem ez így tökéletes, hogy aneszt/intenzíven vagyok rezidens, mellette félállásban mentőzöm, ennyi sürgősségi nekem pont elég. Biztos vagyok benne, hogy a korral majd alábbhagy a lelkesedés, nagyon le fog terhelni, és ha érzem, hogy ez túl sok, akkor ott fogom hagyni.

Az érdekes kihívások egyébként relatíve ritkák az esetet számához képest, tényleg sok a bunkó, és sokszor nagyon frusztráló dolgok történnek. Ez egy másik ok, hogy miért nem csinálnám ezt teljes állásban. Viszont ami nagyon érdekes, és szívesen kipróbálnám majd magam, az a légimentőzés. Csak baromi nehéz felkerülini a helikopterre :)

26/L

2018. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ezt akarod csinálni, ne hagyd magad lebeszélni. Én negyedéves vagyok és ne tudd meg hányszor kaptam ilyen megjegyzéseket orvosi előtt, hogy "egy ilyen kislány nehogy már orvos legyen", "juj átgondoltad? Vér lesz, meg szúrni kell stb", "jaj szegénykém biztos nagyon nehéz lesz". Idegesítő volt hallgatni, pláne hogy nem is értettem velük egyet és nem értettem mi ez a nagy felhajtás, de mentem a saját fejem után és mostmár 3 éve orvosnak tanulok, a legkevésbé sem tud meghatni semmilyen testnedv, imádom a műtőt és még sorolhatnám. Bennem is felmerült nőként az oxi, de mostmár inkább az aneszt felé húz a szívem, persze erről is próbál boldog boldogtalan lebeszélni, bár érdekes módon a gyakvezeim vagy más orvosok inkább biztatnak. Nekem bevált az, hogy bíztam magamban és a döntéseimben (legalábbis eddig), neked is ezt tanácsolom. Hajrá!
2018. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapból sok ember a nőket az orvosláson belül csak a "lájtosabb" területeken tudja elképzelni: bőrgyógyászat, reumatológia, szemészet. Olyan helyeken, ahol fix, normális munkaidő van, lehet kényelmesen szakrendelgetni, nem kell műteni (vagy ha kell, akkor apró, finom műtéteket kell végezni ülve). Ha egy kicsit is "férfiasabb" szakot akar magának választani, rögtön jön a "nem fogod bírni", "nem nőnek való", "nem éri meg", "meg fogod bánni" szöveg. Tudom, mert én is olyan szakot választottam (bár nem oxyológiát), és én is végighallgattam ezt jó párszor, még a leendő kollégáimtól is. Aztán csak azért is az lettem, amit kitaláltam, és nem is bántam meg. És most már azért a kollégák is látják, hogy talán mégsem volt igazuk.


Hogy az oxyológiát miért látják ennyire borzasztónak, az jó kérdés. Gondolom amiatt, hogy pörgős, nagyon gyorsan kell reagálni, dönteni, fizikailag sem feltétlenül túl egyszerű, van benne veszély is, mert simán megverhetnek a hozzátartozók, ha úgy gondolják, hogy valamit nem jól csinálsz...

A fizetés szerintem nem rossz, bár tény, hogy nem fog nagyon nőni, hiszen nem fogsz tudni pl. magánpraxist nyitni, mint a legtöbb doki.


Szerintem ne törődj vele, ki mit mond, ha ez érdekel, akkor csináld.

2018. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mindenki véleményét hallgasd meg.olvasd el.de neked kell dönteni.ha tapasztalatokat akarsz gyüjteni ill.segiteni más embereken ott a helyed.de ne a pénzért csináld.a negativum az.hogy biztos lesznek olyan esetek .amikor nem tudsz segiteni.döntsd el.
2018. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is dícséretes, hogy ilyen irányban gondolkozol. Az orvosi szakterületek eléggé változatosak. Az oké, hogy az orvosra azt mondjuk általában, hogy életet ment, de azért ez a legtöbb szaterületre közvetetten igaz és kevés olyan szakterület van, ahol élesben kell cselekedni, az oxykológia is ilyen. Minden szakterület más szemelyiséget kíván, nem lehet, hogy ezért akarnak lebeszélni? Stresszes helyzetben topon kell lenned, magabiztosan, nincs idő tesze-toszáskodni. Ha erre képes vagy és nem ezért akarnak lebeszélni, akkor valószínüleg a sztereotípiák miatt. Bizonyos orvosi szakterületen kevesebb a nő, az oxikológia meg ugye eleve hiányszakma, amin el kell gondolkodni, miért. Szerintem majd gyakorlatok után jobban látod, hogy neked való-e ez. A fizetés, ahhoz képest, hogy mit csinálnak és min mennek keresztül, kevés. Pl kockázati pótlékot kapsz, igen, de csak míg ott vagy, a helyszínen. Ehhez képest lehet hogy még egy félév múlva is eszedbe jut majd ez meg az...
2018. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!