Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincferdülésem van?

Gerincferdülésem van?

Figyelt kérdés

Ma voltam, tüdőszűrőn és minden jó de a mellékletbe az van irva h "Enyhe ívű balra konvex scolisosis, Cobb szög 6 fok"


Ez mennyire durva?



Szerintem lúdtalpas vagyok, apum is felfigyelt erre. Szoktam látni embereket akiknek a bokájuk be van süllyedve és mondom, hogy ez fúj. Rájöttem, hogy az én lábam is olyan ezért mindig próbáltam úgy állni, hogy normális legyen. Ez baj?

(Ilyenkor állt elfárad a lábfejem)

Az iskolatáska cipelése megterheli a hátamat és akkor az is kényelmetlen szokott lenni, de mikor leveszem akkor nagyon jó utána.



2018. okt. 31. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy nagyon durva, hiszen akkor nem csak leírt volna valamit a doki, hanem mondta is volna, hogy mi a további teendő. Mindenesetre az iskolatáskát mindig normálisan vedd fel, mindkét válladra, ne csak az egyikre. Meg keress a neten lúdtalpra ajánlott lábgyakorlatokat és végezd rendszeresen. Meg gerincferdülés elleni gyakorlatokat.
2018. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Scoliosis = gerincferdülés. Azért nem foglalkoztak vele különösebben, mert ez nem rájuk tartozik, nem az ő szakterületük.


"Ez mennyire durva?"


6 fok az nem annyira vészes még, de ennyiből nehéz megmondani, mert a gerinc egy részét látták csak, rendes diagnózishoz meg ugye kellene a teljes gerincet látni, hogy nincs-e máshol is elferdülve. Mindenesetre érdemes vele foglalkozni, mert 100%, hogy hosszú távon (5-10-15 év) rosszabbodni fog! Saját tapasztalatból mondom.

2018. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem 76 fokos görbületem volt, műteni kellett. Kb. 10 alatt még fűzőt sem adnak... Szóval nem komoly. De azért érdemes lehet megelőzni, úszni, vagy tornázni. De még egyáltalán nem durva...
2018. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!