Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pesti albérlet esetén (ideigle...

Pesti albérlet esetén (ideiglenes lakcím) esetén lehet pesten háziorvosom?

Figyelt kérdés
A közeljövőben pestre fogok költözni albérletbe, és az időm 90%-át ott is fogom tölteni, ezért gondoltam, hogy egy ottani háziorvoshoz mennék át. Van erre lehetőség, vagy csak szigorúan a saját körzetemben lehet? (Jelenleg vidéken lakok, állandó lakcímem is ide szól,jelenlegi háziorvosom is itt van)

2018. nov. 24. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt a területi háziorvostól kell megkérdezni. Nem köteles ellátni (csak azt köteles, akinek az állanó lakcíme a körzetében van) de ha jó fej, akkor ellát.
2018. nov. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy tartózkodási hely esetén is köteles ellátni az adott körzet orvosa. Logikus lenne, hiszen ott van az ember, azért "tartózkodási" hely...

De kérdezd meg, az a biztos. Sürgős esetben egyébként mindenképp ellátnak, ha máshol nem, akkor az ügyeleten, szóval nem kell hazautazgatni.

De egyébként sok jó fej orvos van, akik bevállalnak körzeten kívülieket is.

2018. nov. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!