Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A főbérlő nem akarja megengedn...

A főbérlő nem akarja megengedni, hogy bejelentsük az albérlet címét ideiglenes lakóhelyként. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Megkérdeztük tőle, hogy bejelenthetjük-e ideiglenesen a címet, mire azt mondta, hogy még megbeszéli ezt a feleségével. (több nap telt el, azóta se szólt vissza, pedig semmit se szokott elfelejteni)

Szerződést sajnos csak simán egymás között írtuk alá, közjegyző nélkül.

Én annó felvetettem, hogy kellene egy közjegyzői hitelesítés is, de el lett hessegetve a dolog, mondván, hogy nincs rá szükség.

Mit lehet ilyen esetben tenni? Én úgy tudom, hogy kötelező megengedniük, hogy be legyünk ide jelentve, de gondolom közjegyzői hitelesítés hiányában nem hivatkozhatok arra, hogy szabály szerint hogy kellene eljárniuk, így tanácstalan vagyok.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. szept. 12. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

"Szerződést sajnos csak simán egymás között írtuk alá, közjegyző nélkül."


Ket tanu elott tortent, akik alairtak? Ha ez sem volt, kitorolheted a szerzodessel.


De ha a tulaj egyszer azt mondja, hogy o nem akarja, hogy bejelentsegek a lakcimet (attol fuggetlenul, hogy ez butasag, nem szarmazik kara), nem tehetitek meg, keressetek normalis tulajt, mert csak magatokat szivatnatok.

2018. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát igazából az egyik tanú én vagyok. A főbérlő a férj, a felesége volt az egyik tanú, én pedig a másik, és a barátommal kötötték meg ketten a szerződést.

Tehát a szerződésen csak az ő nevük szerepel, én meg a főbérlő felesége pedig tanúkként.


Neki nem származna kára elvileg, de gondolom nem adózik utána, hiszen ha adózna, akkor gondolom kellett volna a közjegyző is meg minden, hogy teljesen hivatalos és legalális legyen az egész. De gondolom nem az, nem adóznak utána és emiatt nem akarják, hogy hivatalos okmányon szerepeljen a lakcím.

Nekünk viszont fontos lenne, mert eredetileg vidékiek vagyunk, de ha pl orvoshoz kell menni, nem utazhatunk azért haza...

2018. szept. 12. 15:54
 3/18 A kérdező kommentje:

* legális


Nem tudom pontosan, hogy mi a menete egy albérlet kiadásának, de ettől gondolom bonyolultabb lett volna, ha teljesen hivatalos az egész, nem annyi, hogy egy előre megírt mintát aláírunk négyen és kész, ráadásul a a bérleti díjat is készpénzben kell fizetni mindig.

2018. szept. 12. 15:56
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

"Tehát a szerződésen csak az ő nevük szerepel, én meg a főbérlő felesége pedig tanúkként."


Van a tanuknak is alairasa a szerzodesen? Ha nem, nem szamit.


De lenyegtelen, ha egyszer a tulaj azt mondja, hogy nem, akkor nem, maskor olyan lakast bereljetek, aminek normalis a tulaja.

2018. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Lehet új alberletetvkeresni
2018. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azért Budapesten nem olyan baromi egyszerű albérletet keresni...

Pláne nem olyat, ahol minden klappol.

Ez is csak most derült ki, egy hónap után.

2018. szept. 12. 16:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a szerződésen csak az ő nevük szerepel, én meg a főbérlő felesége pedig tanúkként."

Tehát van két szerződő fél és van ettől a két féltől különböző két tanú. Így a szerződés teljes bizonyítóerejű magánokiratnak minősül. Az albérlet így teljesen legális, a szerződés hitelességét alapos indok nélkül egy bírósági perben sem fogják megkérdőjelezni.

Jogszabály szerint neked kötelességed bejelenteni magad arra a helyre, ahol életvitelszerűen laksz és jogszabály szerint nem kell a tulajdonos külön hozzájárulása, hanem elég a két tanús szerződés is.

Ezt azonban sok okmányirodában nem fogadják el sajnos ( pedig el kéne). Továbbá ha jól értem, akkor te nem szerepelsz a szerződésen, mint bérlő, így a szerződés számodra nem igazol semmiféle jogot a lakás használatával kapcsolatban, te csak a tulajdonos beleegyezésével tudnál ott ideiglenes lakcímet létesíteni.

2018. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelented be magad, valójában bűncselekményt követsz el:


"A Belügyminisztérium tájékoztatása szerint

tévhit, hogy az állandó lakcímhez elengedhetetlen a főbérlő aláírása. Elég a bérleti szerződés."


[link]

2018. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

Bemész a polgári hivatalba, a Jenő úrhoz, viszed a papírkádat, és megkérdezed, mi a tényálladék.

A tulajdonossal nem kell foglalkozni, ő már beleegyezett az lakcímbejelentésbe, amikor kiadta a kérót.

2018. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Teljesen legális ilyen formában a szerződés, nem kell közjegyző, hogy adózhasson utána. :)


Viszont barátod az egyedüli bérlő, ezzel a szerződéssel a tulajdonos külön hozzájárulása nélkül, csak ő jelentkezhet be.


Egyébként meg menjetek be egy kormányhivatalba kérjétek el a formanyomtatványt, lesz ott helye a tulajdonos aláírásának és toljátok simán az orra alá. Ha jóindulatú, aláírja.

2018. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!