Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha belül, mellkas magasságban...

Ha belül, mellkas magasságban érzek valamit, de nem fáj nem nyom, csak van, az lehet az infarktus jele?

Figyelt kérdés

nemrég tettem fel egy hasonló kérdést, de jobban összeszedem a mondanivalóm.

-ha infarktus lenne, akkor lenn egyértelmű jele? 21 vagyok.

infarktus esetén a pulzus emelkedik?

honnan tudhatom, hogy mikor kell mentőt hívni?

ezt amúgy nem egész nap érzem.

lehetséges, hogy azért érzek ott valamit, mert mindig a bal oldalamon alszok fura pózokban? pl. szeretem a jobb oldalamra tenni a párnát, hason alszom, ezáltal a bal karom, a bal oldalam nyomás alatt lehet?

bal kar zsibbadás infarktus fennállásakor erőteljes zsibbadás vagy épp hogy érzem? a mellkasban egyértelműen FÁJDALOM érzet van olyankor?



2018. nov. 24. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Az infarktus érzése olyan, hogy nem fogod összetéveszteni semmivel. Iszonyatos pánikrohammal, és halálfélelemmel jön. Az meg hogy a rossz fekvést infarktusnak véled, az egyenesen röhej. A lábad nem fáj?
2018. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az esetek jó részében valóban úgy van, ahogy az első írja.

De sokszor meg csak enyhék a tünetek (tehát nem erős a fájdalom, ill. nem kötelezően fáj sem a szegycsont mögött, sem az állban, sem a vállakban, sem a karban). Tehát nincsenek egyértelmű jelek. Sőt, olyan is van, hogy egyáltalán nincs fájdalom sehol, csak egy későbbi vizsgálatkor derül ki, hogy a páciens valamikor régebben lábon kihordott egy infarktust.


Az biztos, hogy ha a mellkasi fájdalom (akár enyhébb is) 5 percnél tovább tart, ill. különösen ha más fájdalom is társul hozzá (amiket az előbb írtam: áll, váll, kar), akkor mentőt kell hívni, mert LEHET infarktus.


Viszont esetedben nem hinném, mert ha van fájdalom, akkor az adott ideig tart, aztán elmúlik. Nem jelentkezik rendszeresen, naponta többször, vagy több nap egymás után.

2018. nov. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2018. nov. 25. 09:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet reflux, sok sav vagy nem jön ki a büfi. De szívinfarktus nem.
2018. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!