Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosi altatásnál magát az...

Az orvosi altatásnál magát az elalvást a gáz okozza?

Figyelt kérdés

...vagy valami folyékony cucc, amit az infúzióba raknak?

Ugye maszkot is raknak rád, egy-két-három-négy lélegzet és KO. Én azt hinném, hogy a gáz csinálja ezt.



2018. nov. 29. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
A maszkban oxigén van. Amit a branülbe nyomnak, attól alszol el
2018. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Midkettő tudja okozni. Szokták kombinálni is.
2018. nov. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Intravénásan altatnak nagyon ritkán gázzal.
2018. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
#1 kiveve mikor nem, mert altatnak gazzal is. Ha branulben jon a cucc, nyilvan nem kell mindenkepp jo melyeket lelegezni hogy gyorsan hatni kezdjen.
2018. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem már altattak, maszk nem volt, csak infúzió. Viszont aki szobatársam volt a kórházban, őt altatógázzal altatták.

Szóval mindkét verzió létezik. Hogy melyiket konkrétan mikor alkalmazzák, azt nem tudom.

2018. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A maszkba tudnak dinitrogén-oxidot is vezetni, engem műtöttek úgy (+helyi érzéstelenítés).
2018. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem az utóbbi 5 évben két altatásos sztori is volt, mindkétszer rám tették a maszkot, és az ötödik mély lélegzetvételre már nem emlékszem. Szóval szerintem nálam dinitrogén-oxid volt
2018. nov. 29. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A nitrogén-oxidul teljesen alkalmatlan bealtatásra. Amire jó az a fájdalomcsillapítás, továbbá ha azt használják a többi szerből kevesebb kell.

Gázzal manapság felnőttet nem altatunk be. Ennek az az oka, hogy a gázzal történő bealtatás során van egy izgalmi szakasz, amikor a beteget szó szerint le kell fogni, mert már nem tud magáról de tekergőzik és vonaglik mint a kígyó. Ez a szakasz veszélyes, de gyereknél maxra tekert koncentrációval gyorsan leküzdhető, felnőttben azonban tovább tart. Tehát kisgyerekeken kívül ma már senkit nem altatunk be gázzal.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem használunk gázt (helyesebben gőzt), a gyakorlatban a következő képpen zajlik egy altatás: A beteg még az osztályon kap egy nyugtató hatású tablettát, majd leérkezik a műtőbe, itt vénásan kap szintén nyugtatót (Dormicum) és nagyon erős opioid fájdalomcsillapítót (általában fentanylt) közben már az arcára helyeztük a maszkot és a beteg mélyeket lélegzik 100 %-os oxigénből, ez azért kell ha bénázunk intubálásnál akkor ne legyen oxigénhiánya egyből a betegnek. Eztán kap a beteg vénása altatószert, ez lehet propofol, etomidate, thiopental vagy ketamin, majd pedig izomlazítót adunk, és annak a hatóideje után intubáljuk a beteget, mikor a légzése leállt. Eztán ha bent van a tubus választhatunk, hogy hogyan folytatjuk a dolgot, mehetünk tovább mondjuk vénásan propofollal vagy áttérhetünk gőzre isofluranera, sevofluranera. Amíg a beteg alszik folyamatosan kap altatószert továbbá bizonyos időközönként fájdalomcsillapítót és izomlazítót. Amikor a műtét végéhez közeledünk már nem adunk gyógyszert csak hörgtágítót esetleg izomrelaxáns antidotumot, és a beteg felébred, és kikapjuk a csövet a szájából.

2018. nov. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!