Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek meg teheti ezt...

Szerintetek meg teheti ezt velem a házi orvosom?

Figyelt kérdés
Ma voltam a házi orvosomnál őszintén elmondtam neki hogy családi okok miatt nem mentem dolgozni és szeretnék tappenzt kapni egy napra és azzal jött ő ilyet nem ad mert táppénz csalás és ilyenekkel sose menjek hozzá és nem kaptam tőle se igazolást se táppénzt.

2018. dec. 3. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt kérhettél volna holnapra is, meg holnaputánra is.
2018. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A táppénz nem erre való. Meg ez nem iskola már, hogy elmész az orvoshoz igazolást kérni mert nem mentél suliba.
2018. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez ugyanis tappenzcsalas. A csaladi okok miatt nem mennek dolgozni-ra mar reg feltalaltak a szabadsagot.

Az orvos akkor ir ki tappenzre ha beteg vagy.

2018. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaza van. Ugyanis ha lebuksz nem csak te, hanem ő is megütheti a bokáját
2018. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

De jure megteheti, sőt kötelessége is.

Ugyanakkor de facto semmi következménye nem lett volna, ha tud jófej lenni és egy hasmenéssel, lázzal, influenzával kiír. Soha senki semmilyen körülmények között nem bukna le ezzel.


Én elgondolkodnék a háziorvosváltáson ezek után.


Más. Elmehettél volna azzal, hogy hajnalban lázad volt, gyenge vagy, hánysz, fosol, rosszul vagy. Ezeket úgysem tudja cáfolni, de kiírna.

2018. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerű a megoldás. Hazudsz a háziorvosnak is ilyen esetben.
2018. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem lett volna, ha tud jófej lenni és egy hasmenéssel,"


És ha jövő héten sem akarsz menni dolgozni, akkor megzsarolhatod az orvost, hogy hát tegnap is adott, adjon ma is. Ennyire ostoba nem lehetsz.

Legközelebb szólj a munkaadódnak hogy ilyen gondjaid vannak, és ezért nem tudsz elmenni dolgozni, de ezért pénzt ne várjál. Ehhez pofa kell....

2018. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, sőt, meg kell tennie. Az más kérdés, hogy általában ilyen esetben segíteni szoktak a betegnek, mert sokkal jobb ez, mint amikor a beteg össze-vissza hazudozik.
2018. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
1 napos betegség nincs. Vagy nem engedném, hogy 3 napnál rövidebb időre kiírjanak valakit (és akkor persze min 3 napig kevesebbet is lesz a bevétele), vagy - és ez még jobb - eleve a táppénz első 1-2 napjára nem fizetnék semmit. Akkor mindjárt jobban lenne súlya annak, ha valaki csak lógni akar.
2018. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!