Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Áramütés esetén mi a teendő?

Áramütés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kicsit megrázott az áram és nagyon félek hogy mi lesz.

Egy karácsonyi égősor vezetéke kicsot elszakadt és én felvettem hogy megnézzem mi van vele, ekkor egy kicsit megszúrt az áram. Nem nagy feszültségű a vezeték egyáltalán, nem is fájt igazán, éppen hogy csak megcsípte a bal mutatóujjamat, utána már engedtem is el. A szívem erősebben dobogott utána vagy fél percig mivel nagyon megijedtem hogy mi történt, ilyen még sosem fordult elő velem. Ez kb 5 perce történt semmi nyoma az ujjamon az ütésnek,de nagyon megijedtem. Ugye ezzel még nem kell orvoshoz mennem? Ennek semmi baja nem lesz ugye? :(


2018. dec. 22. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sem lehet ennyitöl!
2018. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ne aggódj családomban több ilyen is történt már és nem volt utánna következmény. Az ijedség okozta a gyors szívverést kicsit sokkolt ami történt. Relax élsz😁
2018. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak utána néztem a neten hogy mi a teendő ilyenkor és azt írták mindenhol hogy orvos meg hogy ilyen olyan szívritmuszavar meg hogy qz is lehet hogy csak órák múlva lesznek problémák és ááá teljesen bepánikoltam ><
2018. dec. 22. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha földhöz bac az áram, akkor aggódj.
2018. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is csipet már meg az áram
2018. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az égösorban nincs erösebb áram, mint egy zseblámpaelemben, azaz semmi tennivaló sincs.

Amit olvastál, az a 220 V-ra vonatkozik, de akkor sem arra, ha a kihúzott dugó picit megcsíp, az ugyanis nem a hálózati feszültség.

2018. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!