Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megrázott az áram, mi a teendő?

Megrázott az áram, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kihúztam a PS2-t a konnektorból, ahogy kihúztam véletlen hozzáértem a fém részéhez a 220-as csatlakozónak(szóval kóboráram lehetett), azonnal elengedtem, nincs semmi égési sérülés, a bal karomban éreztem és egy kicsit a szívemen is, remélem semmi baj nem lesz.

Nem érzek semmi rosszat így utólag, de akkor éreztem.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2016. aug. 21. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmi.Engem is sokszor megrázott nem esett semmi bajom. Nem kell ezzel orvoshoz menni :)
2016. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, reméltem, hogy nem kell csak attól ijedtem meg, hogy a bal kezemmel fogtam meg és ugye a szív is bal oldalt van.
2016. aug. 21. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha aggódsz, hívd fel az ügyeletet
2016. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tűz és balesetvédelmi oktatáson azt tanítják, hogy ilyenkor megfigyelésre be kell menni kórházba, mert egy 0.01 század másodpercig tartó áramütés is nemkívánt folyamatokat indíthat el a szervezetben.

Olyasmit magyaráztak, hogy a vér (mint minden folyadék) hidrogénból és oxigénből áll és az áramütés során e kettő szétválhat és levegőbuborék keletkezhet a vérben, amely ha elér egy nagyobb szervet (pl. tüdő), akkor gond van.

2016. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"(szóval kóboráram lehetett)" Ismered egyáltalán a szo jelentését?
2016. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy ezt mondják mindenhol.


Bár a kérdezőé eléggé határeset, mert elmondása szerint nem a hálózat rázta meg, hanem egy kondenzátor sült ki rajta, azzal a nagyfesz áramütéssel se megy senki orvoshoz, amikor fésülködés után megrázza a kilincs. De persze itt is lehetne eltérések a kisülés energiájában.


Egy biztos, én senkinek nem mondanám azt, hogy ne menjen orvoshoz egy elvileg kicsi áramütés után, mert nincs kedvem a bíróságra mászkálni, ha ő lesz az az egy az ezerből, aki valahogy belehal :) Szóval döntse el szépen mindenki magának.

2016. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem ütött nagyot, simán elengedtem, elég hamar, köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 21. 09:54
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Semmi bajod nem lesz ettől.
2016. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!