Asapferg kérdése:

Tb nem fizetese?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemreg jelentkeztem vissza az oep-nel kulfoldrol hazakoltozes utan, de mivel mar szeptember kozepe ota itthon vagyok ki kene fizetnem visszamenoleg ugy, hogy orvoshoz nem is mehettem volna mivel nem jeleztem az oep-nek a szandekom..(nem volt biztos hogy maradok) Mit tudnak csinalni velem, ha pl ket honap mulva mar biztosan lesz munkam, es fizetve lesz a tb-m de visszamenoleg nem fizetnem ki. Koszonom elore is

2019. jan. 8. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Tartozásnak veszik, és behajtják rajtad. Ha lesz munkád akkor levonják.
2019. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre semmit nem csinálnak.

Nem nagy összeg még, de majd mindig jön rá éves kamat....

most kb. 50e környéke lehet.


Jó pár év múlva felszökik majd 100e fölé és akkor átadják végrehajtónak akik becsöngetnek és rád hozzák a frászt.


Szóval egyszerűbb ha felveszed a kapcsolatot a NAV-val és kérsz részletfizetést (ha nem tudod kifizetni egyben.)


Én is ezt tettem bár nekem jóval nagyobb összeg jött össze sajnos.

De nyugi, nem felejtik el, nem évül el vagy ilyesmi...

előbb utóbb behajtják rajtad akár milyen kis összegről is legyen szó :D

2019. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
5 évre visszamenőleg tudják követelni, ez a elévülési idő. A rendszerben világosan látszik hogy nem voltál biztosított és nem is fizette senki. Nem tudsz mit csinálni, addig érdemes neked előre jelezni a fizetési szándékot, míg meg nem találják a rendszerben hogy nálad hiány van. Mivel az egészségbiztosítás adó módjára behajtott illeték, nem kérdezik meg hogy szeretnéd-e fizetni, vagy sem. Az sem számít, hogy soha nem fogsz orvoshoz fordulni az életedben.
2019. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as honnan veszed, hogy 5 év az elévülési idő?

Honnan számítva 5 év?


Az első be nem fizetett hónaptól számítva?

Sajnos nekem betegség miatt össze-vissza voltak melóim, hol fekete, hol bejelentett így hol fizette a munkahely hol fizettem én ha tudtam...

2010-ről van az első elmaradás mégis tavaly amikor kijöttek a NAV-os végrehajtók akkor az is rajta volt a lapon.


Bejöttek, körbe néztek, felírták mi vagyonom van (természetesen mondtam h kis értékűek), felírták szüleim vagyonát, kérdezték van-e bevételem stb stb...


Persze azt már lesz@rják, hogy ha az ember szívbeteg és emiatt nem igen tud melózni illetve évekbe telik mire kiderítik mi a baja illetve 1 évet kell várni a műtétre :D

2019. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen van 5 év elévülési idő a NAV tartozásnál. DE! (és itt a de) Az 5 éves elévülési idő mindig az utolsó értesítéstől számolják.

Pl: Ha valakinek 2013. augusztus 4-ém jött ki a NAV-tól levél, hogy X, tartozása van. akkor ettől a naptól ketyeg az elévülési ideje. Ha 2018. augusztus 5-ig semmi reakció, semmi levél, semmi telefon ( a sima levél, vagy nem átvett levél kézbesítettnek veszik, szóval az nem segít ha nem veszed át a levelek) szóval ha tényleg semmi nem jön akkor elvélül. De ha 2018 augusztus 3-án jön egy levél akkor az az 5 éves elévülési idő 2018 augusztus 3-tól ketyeg újra. Ezért nem érdemes halogatni, mert 5 év alatt szépen gyarapodik a tartozás összege, és a NAV nem fog elfeledkezni a tartozásról..

2019. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyetlen csekket adtak, tehat ha nem tudnam mikor lesz munkam, akkor mennyi idore elore kene fizetnem? A nav-os holgy nem volt tul segitokesz amugy...
2019. jan. 8. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden hónapban be kell fizetni a jelenleg hatályos összeget amíg nem lesz melód... ez az 1.


2. az elmaradás az már tartozás, az már megint más tészta!


Legegyszerűbb ha írsz egy levelet a nav-nak és elküldöd POSTAI úton.

Amiben kéred a TB-d fizetését és a tartozásod kifizetését (egy összegben ha ki tudod fizetni vagy részletben ha nem tudod kifizetni).

2019. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyhangu lett a vegeredmeny akkor ugy latom:) koszonom szepen a segito szandekot mindenkinek!
2019. jan. 8. 18:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van, nincs kibúvó. Ha önkéntes lenne, nem fizetné senki. Ha kötelező, akkor viszont mindenkinek kell, ha nem áll fenn olyan körülmény ami felmentést ad.
2019. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!