Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolóként levehetem otthon a...

Ápolóként levehetem otthon a vért?

Figyelt kérdés
Többen megkértek rá, hogy menjek házhoz vért venni. Kórházban dolgozom. Az lenne a kérdésem, hogy ez hogy működik? Kell erre külön engedély? Vér szállítása, vagy a tűk beszerzése hogy működik?

2019. jan. 11. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a munkahelyeden kérdezed meg?
2019. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kórházban dolgozik a fűtő, a portás, a takarítónő is. Szal ne haragudj, de ez nagyon hülyén hangzik. És hogy ráadásul tőlünk kérdezed meg, hogy hogyan kell szállítani a vért, meg honnan lehet tűt venni? Hát ez röhej.
2019. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már volt róla szó és azt mondták magán úton me tudom oldani. Na de nem tudom hogyan. A kórházi laborba gondolom elvihetem hiszen ezek mind beutalóval lehetségesek. Nagyon szeretnék segíteni pár fekvő betegemnek.
2019. jan. 11. 20:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkahelyed nem engedi (Nem fogja!), akkor sehogy.

Ezt nagyimék falujában is csak a körzeti nővér csinálhatja.

2019. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy valaki volt ilyen helyzetben itt és tud segíteni mert nem egy helyről hallottam, hogy szoktak így segíteni ápolóként. Csak az engedélyekre voltam kíváncsi.
2019. jan. 11. 20:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor megpróbalom őket a háziorvoshoz irányítani. :)
2019. jan. 11. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (SZERINTEM) nem. Ha kórházban dolgoznál ápolóként, akkor nagyon jól tudnád, hogy mi ennek a folyamatnak a menete.


Üdv. egy valóban eüs.

2019. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem, ez teljesen etikátlan is lenne és nincs is rá jogosultságod. Diplomás ápolóként még levehetnéd, de betegről otthon ha le is veszed, hogy oldod meg, hogy a kórházban add le és melyik orvos nevében adod le, ha nincs bennfekvőként nyílvántartva?
2019. jan. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Tűt még tudsz gyógyszertárban is venni, de már ahhoz kellenek kémcsövek, azt meg csak kórházban tudod beszerezni.
2019. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!