Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Norton kutam van. Ez ha jól...

Norton kutam van. Ez ha jól tudom vert kút. De nem vagyok ebben otthon ezért kérdezem hogy milyen szivattyút kell vegyek?

Figyelt kérdés
ha lehet egyáltalán erre szivattyút rakni!?a rángatós norton kutat szeretném megszüntetni.1" cső megy le a földbe.mélységet nem tudok
2014. máj. 24. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen hétköznapi szivattyú jó. De a rángatós kút attól még kell. Anélkül nem tudod a vizet ki szivattyúzni. De nem ártana hozzáértő ember mert te nem nagyon vagy képben ez ügyben ha jól veszem észre.
2014. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát igen ezt jól látod..:) nem vagyok képbe de asszem kell egy lábszelep is ami megtartja a vizet..
2014. máj. 24. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Rángatós része nem szükséges. Lábszelep az igen. Egy colossat még nem láttam . Megnem mondom 5,vagy 6-negyedes a nortonkút leszálló része, vagy kb.40-es pvc. Szivattyú mondjuk Pedrolló, de a kinai utánzatai sem olyan rosszak föképp az árait nézve. De lényeges hogy a gázos kivitelt vedd meg ne a centrifugált.
2014. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napkiraly ***** válasza:
Szoktak rakni rá egy t csatlakozót, annak a végére egy fix szivatyút
2014. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kata kata ***** válasza:
Először is meg kell mérned milyen mélyről akarod felhozni a vizet.És milyen távolságra akarod eljuttatni.Ezen adatokkal kell kiválasztanod a szivattyút.Mindegyiken fel van tüntetve a szívó és a nyomó adat.Pedrollók egy kicsit drágák,de hosszútávon megéri.Elpumps-ot merném még ajánlani.Kinaiak közül olyat válassz amelyik bronzkerekes,és a tengelye koranyagból van.A sima vas átrozsdásodik rövid idő alatt és hazavág belül mindent!
2014. máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kell megnézni elsőre hogy a szivattyú teljesitményét ki tudja-e szolgálni a kút vizhozama mert kőnnyen lehet hogy még a kutat is tönkre teszi a túlzott teljesitmény , mert esetlegesen felránthatja a homokot és akkor annyi a motornak is. Gondolom ezek a vert kutak max 8-10 meteresek lehetnek, bár a vizhozamuk nem ettől függ teljes mértékben.
2014. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!