Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fájdalmas a vastagbél...

Mennyire fájdalmas a vastagbéltükrözés, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Vettem egy IBD tesztet, mert már 3-4 hónapja iszonyatosan fáj a hasam, egyik orvos se vette komolyan, mindegyik lelki okokra fogta. A teszt pozitív eredményt mutatott, ráadásul a gyulladást magas fokúnak ítélte meg, vérvételen a CRP érték enyhén emelkedett volt. Folyamatosan hőemelkedésem van, 2 hete 38 fokos lázam volt. Van amikor nem fáj a hasam, de van amikor annyira elviselhetetlen, hogy erős fájdalomcsillapító nélkül nem bírok felkelni. Az orvosom csináltatott gyomortükrözést, az iszonyatosan fájt, borzasztó élmény volt, iszonyatosan rettegek, hogy mi lesz ha vastagbéltükrözésre is szükség lesz (főleg, hogy az előbbi 5 perc, ez pedig fél óra kb.). Azt hallottam, hogyha gyulladás van iszonyat nagy fájdalommal jár a vizsgálat. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy magánorvosnál csináltassam meg.

2019. jan. 25. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet kerni erzestelenitest, sot altatast is.
2019. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Altatásért gondolom fizetni kell, ugye? Ha TB támogatja magát a vizsgálatot. Iszonyatosan fáj a hasam, fáj a wc-zés is, nem bírnám ki azt a fél órát az tuti.
2019. jan. 25. 17:55
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem te túlreagálod a fájdalmat. Ráadásul ( vagy éppen ezért ) eléggé elhanyagoltad a problémádat
2019. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy kell fizetni. Ha altatasban csinaljak, akkor azt elore jelezni kell, mert ahhoz altatoorvosi vizsgalat kell, erzestelenitesnel eleg elotte szolni..legalbbis bekem igy volt. En erzestenitest kertem, tudheto volt. Hivd fel a tendwlot ahova menned kell, es kerdezz meg mindent.
2019. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos mikor az embernek ez mellé pánikbetegség is társul nem valami kellemes a dolog. Csomó orvosnál voltam a problémámmal, senki sem foglalkozott vele, hiába mondtam, hogy iszonyatosan fáj a hasam, folyamatosan hőemelkedésem van, nem bírom már a napi teendőimet se elvégezni. A háziorvos elküldött vérvételre, székletvizsgálatra, egyik sem mutatott semmit, mondta, hogy csak szimulálok, majd hasi uh-n kiderült, hogy tele vagyok epekövekkel. Sajnos az alhasi problémát ez nem magyarázta, voltam jópár orvosnál, mindegyiknél említettem a hasi fájdalmaimat, mindegyik letudta annyival, hogy biztos csak az epekő miatt, vagy csak szimulálok, vagy csak valami vírus, ennyit a magyar egészségügyről.
2019. jan. 25. 18:06
 6/14 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Köszönöm szépen a tanácsot!
2019. jan. 25. 18:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Szivesen. Gyogyulj meg mihamarabb.
2019. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
SZTK-ban is lehet kérni altatást? Szerintem csak bódítás van állami kórházakban, de biztosan nem tudom, ezért kérdezem az itt válaszoló egyes és hármas válaszadót.
2019. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagyis négyes kommentelőt, az írt kompetensen a témában.
2019. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megyei korhazban csinaltak,mikor idopintot kertem, megkerdeztem mindent, azt mondtak altatásban csakis altatoorvosi vizsgálattal, ha erzestelenitest kerek, akkor eleg elotte szolni.volt ott olyan, akibek altatasban csinaltak. Arra viszont keszulj(etek) hogy altatasban, vagy erzestelenitesben vegzik, egyedul nem engednek haza, csak kiserovel. Az elso es a nem tudom meg hanyadik valaszolo vagyok :D
2019. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!