Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fájdalmas a vastagbél...

Mennyire fájdalmas a vastagbéltükrözés, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Vettem egy IBD tesztet, mert már 3-4 hónapja iszonyatosan fáj a hasam, egyik orvos se vette komolyan, mindegyik lelki okokra fogta. A teszt pozitív eredményt mutatott, ráadásul a gyulladást magas fokúnak ítélte meg, vérvételen a CRP érték enyhén emelkedett volt. Folyamatosan hőemelkedésem van, 2 hete 38 fokos lázam volt. Van amikor nem fáj a hasam, de van amikor annyira elviselhetetlen, hogy erős fájdalomcsillapító nélkül nem bírok felkelni. Az orvosom csináltatott gyomortükrözést, az iszonyatosan fájt, borzasztó élmény volt, iszonyatosan rettegek, hogy mi lesz ha vastagbéltükrözésre is szükség lesz (főleg, hogy az előbbi 5 perc, ez pedig fél óra kb.). Azt hallottam, hogyha gyulladás van iszonyat nagy fájdalommal jár a vizsgálat. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy magánorvosnál csináltassam meg.

2019. jan. 25. 17:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hegyfüggő, hogy csinálják-e altatásban vagy sem, mivel az altatás aneszteziológust igényel, és van olyan kórház, ahol bizony annyira hiány van belőlük, hogy erre már nincs kapacitás.

Szegeden pl. biztos van altatásos verzió is, bár tudtommal csak kéthetente egy napon, amikor összevárják azokat a betegeket, akik altatásban szeretnék.

Meg kell érdeklődni ott, ahol csináltatni szeretnéd.

2019. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
En hajlando is vagyok fizetni kulon az altatasert. Eros panikbeteg vagyok eros nyugtatokat szedek mig az antidepresszans nem hat es pont a gyomortukrozeskor jott meg a panikrohamom. A vizsgalat utan egy ideig sokkban ultem. Gyerekkent nem fajt nyilván hozzaallas kerdese de panikbetegkent nagyon nehez foleg hogy meg nem tanultam meg kontrollalni. Eddig is minden orvosnak adtam penzt de nem voltak hajlandoak jobban foglalkozni a problemammal. Maganorvosnal amugyis egy ilyen vizsgalat 100.000 korul van. Ki birja azt minimálbérrel kifizetni ugy hogy meg gyogyszereket is szednie kell?
2019. jan. 25. 18:56
 13/14 anonim ***** válasza:

Férfi vagy nő vagy?

Ételallergia vizsgálaton voltál már?

2019. jan. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nekem vegul boditassal csinaljak. Azt beadjak injekcioval es egy eros fajdalomcsillapitot. En szedek frontint is mondtak, hogy azt is nyugodtan beveheten.
2019. febr. 23. 06:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!