Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha hétvégén dolgoznom kellene,...

Ha hétvégén dolgoznom kellene, de beteg vagyok és nincs háziorvos mi a teendő?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap még teljesen jól éreztem magam, viszont a mai nap beteg vagyok. A baj az hogy ma dolgoznom kellene éjszaka, viszont nincs háziorvosi ellátás hétvégén. Ilyen esetben mi a teendő?

2019. febr. 2. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ügyelet van hétvégén is.
2019. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rosszul vagy ügyelet, majd ők adnak valami papírt amivel menned kell hétfőn a háziorvoshoz.

Ha nem vagy azért annyira beteg akkor hétfőn háziorvos és mondod neki hogy szombaton már nem tudtál menni dolgozni.Ő 3 napra visszamenőleg tud adni igazolást.

2019. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ügyeletre kell elmennem és ők adnak papírt róla, hogy valóban ott voltam? Az ügyelet nem csak sürgős betegeknek van? A családban többen is influenzásak valószínüleg én is azt kaptam el.
2019. febr. 2. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl az én háziorvosom nem ad visszamenőleg igazolást, így ha épp nem rendel akkor ügyelet.
2019. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, rendbe szedem magam akkor és elmegyek az ügyeletre. Legalább valami papírt add róla, hogy jártam ott.
2019. febr. 2. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is szólj a munkahelyen, hogy nem mégy. Minél hamarabb, hogy tudjanak helyettesíteni. Ha nem mégy ügyeletre, hétfőn hívd fel a háziorvost, hogy már hétvégén se tudtál menni dolgozni. Szerintem lesz annyira jó fej, hogy elhiszi, és visszamenőleg is táppénzre vesz. És ha tényleg nagyon jó fej, akkor nem mondja, hogy rögtön menj be hozzá a rendelőbe, hanem hagy pár napot pihenni. Az influenzára úgyis a pihenés a legjobb.

Jobbulást!

2019. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már jeleztem, hogy ma nem fogok tudni menni. Nem túl sokszor vagyok beteg azért sem tudom ilyenkor mi a teendő. Mivel nem lakom messze az orvosi rendelőtöl, így elszaladok az ügyeletre az a biztos. 😊
2019. febr. 2. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!