Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvos nem akar adni...

Háziorvos nem akar adni beutalót, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Fáj a szívem... de nem küld el a kardiológiára.
2018. nov. 27. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi az indoka?


Amúgy:

Magándoki

Háziorvos váltás

2018. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Válts orvost, vagy menj priváthoz. Utóbbi talán azért jobb, mert nem kell hónapokat várni. (Helyenként változó az időtartam; nálunk év elején még 4 hónap volt kb., most már 6 hónap.) Lehet, hogy alap vizsgálatokkal megúszod (EKG, vérnyomásmérés), ez így nem is drága, de még egy terheléses EKG vagy egy 24 órás Holter sem annyira vészes.

Ha nem tudsz elég pénzt rááldozni, akkor menj el egy konzultációra (max. egy EKG-val vagy ultrahanggal), és annak eredménye alapján már újratárgyalhatjátok a dolgot a házi orvossal.

Plusz egy lehetőség: akut rosszullét esetén menj el az ügyeletre vagy a sürgősségire, utóbbinál meg tudnak csinálni pár vizsgálatot rögtön, ha indokolt.

2018. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jelezd az ÁNTSZ és az orvosi etikai kamarához a panaszod.
2018. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Industrial piercing vérzik, nem akar elállni, mi a teendő?

Sziasztok! Másfél órája ömlik az egyik lyukból a vér... Nem múlik el a vérzés. Vigyáztam rá, nem téptem meg, meg semmi ilyesmi...Már piercerre is ráírtam, ő azt javasolta hogy vatta+alkohol, és ragasszam le. Valahogy leragasztottam, de még vérzik.. Ötletek? Anyum...

Mit lehet tenni olyan helyzetben, ha valaki azt írja itt, hogy öngyilkos lesz?

Ha fenyegetésből írja, akkor mi a teendő? És ha nem amiatt írja, hanem mert tényleg meg akar halni?

Tudnátok nekem segíteni, hogy mi a teendő, ha a kis lábujjamról le akar jönni a körmöm?

Ilyen még nem volt nekem, nem is fáj, meg semmi, csak észrevettem pár hónapja, hogy furcsa a körmöm a kisujjamon, és ma nyúlkáltam hozzá, és a fél körmömet fel lehet emelni. Ilyenkor mi a teendő?

Mi a teendő, ha a feldagadt alkar-rész nem akar elmulni?

Csütörtökön még elestem, voltunk sürgősségin is nagyon csúnyán fel volt dagadva de azt mondták csak zúzódott és ha nem múlik el a vérömleny vissza kell menni, mert felvágják. A rá következő napokra kisebb lett mint amekkora volt de mostanra mintha megint kezdene...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!