Háziorvos nem akar adni beutalót, ilyenkor mi a teendő?




válasza:Mi az indoka?
Amúgy:
Magándoki
Háziorvos váltás




válasza:Válts orvost, vagy menj priváthoz. Utóbbi talán azért jobb, mert nem kell hónapokat várni. (Helyenként változó az időtartam; nálunk év elején még 4 hónap volt kb., most már 6 hónap.) Lehet, hogy alap vizsgálatokkal megúszod (EKG, vérnyomásmérés), ez így nem is drága, de még egy terheléses EKG vagy egy 24 órás Holter sem annyira vészes.
Ha nem tudsz elég pénzt rááldozni, akkor menj el egy konzultációra (max. egy EKG-val vagy ultrahanggal), és annak eredménye alapján már újratárgyalhatjátok a dolgot a házi orvossal.
Plusz egy lehetőség: akut rosszullét esetén menj el az ügyeletre vagy a sürgősségire, utóbbinál meg tudnak csinálni pár vizsgálatot rögtön, ha indokolt.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Sziasztok! Másfél órája ömlik az egyik lyukból a vér... Nem múlik el a vérzés. Vigyáztam rá, nem téptem meg, meg semmi ilyesmi...Már piercerre is ráírtam, ő azt javasolta hogy vatta+alkohol, és ragasszam le. Valahogy leragasztottam, de még vérzik.. Ötletek? Anyum...
Ha fenyegetésből írja, akkor mi a teendő? És ha nem amiatt írja, hanem mert tényleg meg akar halni?
Ilyen még nem volt nekem, nem is fáj, meg semmi, csak észrevettem pár hónapja, hogy furcsa a körmöm a kisujjamon, és ma nyúlkáltam hozzá, és a fél körmömet fel lehet emelni. Ilyenkor mi a teendő?
Csütörtökön még elestem, voltunk sürgősségin is nagyon csúnyán fel volt dagadva de azt mondták csak zúzódott és ha nem múlik el a vérömleny vissza kell menni, mert felvágják. A rá következő napokra kisebb lett mint amekkora volt de mostanra mintha megint kezdene...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




