Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bokaszalag részleges szakadása...

Bokaszalag részleges szakadása mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés

A sürgősségin begipszelték a lában, egy hét múlva leveszik.

Utána bokarögzítőt kell hordanom.

Azt meddig kell hordani, illetve azzal tudok majd járni?

Elkezdődött az egyetem aztán egy hétnél nem akarok többet kihagyni.



2019. febr. 3. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani, mert nem egyformán súlyos a részleges szakadás. Nekem is a bokaszalag miatt begipszeték a lábam, és 5 hétig volt rajta a gipsz. Addig nem tudtam egyáltalán járni. Aztán lett a bokarögzítő, de azzal is minimális távolságot tudtam megtenni.
2019. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát minimum 1-2 hónap hiányzással számolj. De nekem cirka fél év volt a rehabillitációval együtt a munka kiesésem.

1,5 év telt el azóta, de még mindig fájdogál ha megterhelem. Sose lesz már a régi, a legrosszabb a lágyrész sérülés...a csont összeforr de egy megnyúlt vagy kapcsozott szalag sose lesz már "tökéletes".

2019. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

6-8 hetet szoktak mondani. Persze, erre még rájön az az idő, amíg újra megerősödik, esetleg az is növeli az időtartamot, ha mondjuk nem vigyázol rá annyira. De ez függ a sérülés mértékétől is, meg gondolom a kezeléstől is, hiszen minden sérülés más és más.

Sosem lesz olyan, mint régen, tapasztalat. Nem is olyan régen volt nekem is részleges bokaszalagszakadásom, még mindig erősödik a lábam, és eléggé érzékeny az időjárásra is.

Jobbulást!

2019. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2019. febr. 3. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajna hónapok.
2019. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zitababy ***** válasza:
A teljes gyógyulás tényleg hónapokat is igénybe vehet,de kihagyni az egyetemről a fekvőgipsz után nem kell. Akár járógipszet, akár rögzítőt kapsz be fogsz tudni járni. A gyógytorna viszont nagyon fontos!
2019. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lenne még egy kérdésem. A bokarögzítőt hogy kell elképzelni?
2019. febr. 8. 10:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz lenne leírni. Írd be google-ba, hogy bokarögzítő. Általában kétféle van: légpárnás és fűzős. (Illetve olyan is van, amit sportolás közben hordanak, pl decathlonos, de az nem mindennapos használatra van.)
2019. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És melyik a jobb a légpárnás vagy a fűzős?

Ma levették a gipszet de csak annyit mondott az orvos, hogy fáslizzam.. A bokám meg be van lilulva, alig tudom mozgatni és nagyon fáj.

De azért szerintem beszerzek egy bokarögzítőt mert nekem a fásli nem sokat segít.

2019. febr. 12. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!