Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek volt már részleges...

Akinek volt már részleges bokaszalag-szakadása, annak hogyan rögzítették a lábát?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nekem is az van és kiváncsi vagyok, hogy mással mit csináltak.

2015. febr. 14. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Gipszelték. Ha be van dagadva, akkor nem gipszelnek tudtommal. Ma már ilyen esetben gyakori, hogy inkább bokarögzítőt írnak fel, mert nincs szükség a teljes mozdulatlanságra a gyógyuláshoz.
2015. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Begipszelték a lábam. Az a baj, hogy nem is tudják sokszor megállapítani mi történt? Nekem is írtak diagnózishoz törést, és rá egy hétre, csak ínszalag szakadást.
2015. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10 napig sínben volt, ez idő alatt 2x kellett kontrollra mennem és kötötték át a lábamat. Utána 3 hétre fekvőgipszet kaptam, majd járógipszet akartak adni, de azt lealkudtam műanyag rögzítőre. A doki úgy egyezett ebbe bele, hogy megígértem, hogy nem veszem le napi fél óránál hosszabb időre.

A rögzítőt végül majd 2 hónapig hordtam önként, mert nagyon instabil volt a bokám sokáig.

Nekem pechem volt, mert január végén szenvedtem először balesetet, majd aug-ban egy rossz lépésnél kifordult ugyanaz a bokám és ismét elszakadt a bokaszalagom. Másodszor nem engedtem gipszelni, csak műanyag rögzítőt hordtam.

Ennek 4 éve, de még mindig megérzem abban a bokámban az időjárásváltozást és a nagyobb terhelést

2015. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!