Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jobb borda alatti 0-24 fájdalom?

Jobb borda alatti 0-24 fájdalom?

Figyelt kérdés

1 hónapja már állandó (0-24) nyomást érzek a jobb bordám alatt, 2 hete ez már elég komoly szintet ért el. Most egy órája pedig már szúró fájdalommá alakult. Valakinek volt már hasonlóban része? Valami tipp esetleg, hogy mi lehet? Természetesen folyamatosan járok vele orvosról orvosra, de egyik sem tud mit kezdeni vele, leginkább nem is akar. Hepa teszt - negatív. Hasi ultrahang - negatív.

Vérképem: [link]

Kerek 7 hónappal ezelőtti vérképem ugyanígy nézett ki, csak a csillagos értékek egy picivel kisebbek voltak (de csillagosak). Akkor azt mondták, hogy ne törődjek vele, ez csak ingadozás :'] Most is ezzel álltak elő és megmondták, olyan nincs, hogy ott fáj. Emellett állandó mélyről jövő, égő fájdalmat érzek hasi tájékon, de nem a gyomromban, a savammal is minden rendben. Ezenkívül székrekedés és hasmenés közt ingázom akár naponta és rettentő sok gáz termelődik bennem. Havi 2-3 sört iszom, nem szedek gyógyszert. 25/f

Kedden megyek magánrendelőbe, az sztk-t feladtam, de ez a szúró dolog most kicsit beparáztott



2019. febr. 10. 02:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én epére gyanakodnék, esetleg epekő. Vagy hasnyálmirigy probléma.

Legjobb lenne kórházban kivizsgálni. De oda beutaló szükséges.

2019. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Szereztem beutalót is már, de március 21-re kaptam időpontot
2019. febr. 10. 11:41
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez nem biztos, hogy epe, bár arra nagy a gyanú.

Ne igyál 3 sört naponta és nem lesz annyi bélgázod.

2019. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanezek a tüneteim. Nem vagyok orvos, de szerintem a vérképed alapján lehet egy kis májgyulladásod, azt epekő is okozhatja. Én még csak akkor voltam orvosnál, amikor még csak a nyomást éreztem, akkor azt mondták be van sűrősödve az epém. Légyszi majd szólj, hogy neked mit mondanak a magánrendelésen, én is kicsit meg vagyok már ijedve. :(
2019. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3 //

Havi 2-3 sört írtam


4 //

Tájékoztatni foglak mindenképpen :]



"Epe­kö­vek ki­haj­tá­sá­ra jól be­vált mód­szer az olí­va­olaj al­kal­ma­zá­sa. Há­rom evő­ka­nál­nyit ke­ver­jünk össze ci­trom­lé­vel, és le­fe­kvés előtt, il­let­ve éb­re­dés­kor igyuk meg. Ez­zel az el­já­rás­sal ki­hajt­hat­juk az epe­kö­ve­ket"

Ezt lehet megpróbálom ma este, de még nem vagyok biztos benne

2019. febr. 10. 13:54
 6/14 A kérdező kommentje:
Koplalok és gyümölcsözök addig inkább, azt mondják ez az olívás dolog veszélyes
2019. febr. 10. 14:15
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ja, bocsi, én 2-3 napi sört olvastam.

Akkor inkább epe, epekő, vagy egyszerűen csak nem bírja lebontani a zsírokat, kevés az epe vagy a hasnyálmirigy nem képes lebontani.

Mindegy majd kiderül a vizsgálatok által.

2019. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Két különálló dologra gyanakszanak


A rossz vérkép miatt:

Liszt vagy tej érzékenység. Levettek egy csomó vért mindenféle tesztelés miatt, 2 hét múlva lesz meg minden eredmény.


A jobb oldali fájdalom miatt:

Mivel külső nyomásra is enyhén érzékeny, ezért valamiféle elváltozás lehet vagy hasonló a vékonybelemben. 2 hét múlva megyek emiatt tükrözésre

2019. febr. 12. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! :) Kiderült végül mi a probléma?
2019. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ismeretlen eredetű bélgyulladás. Nem igazán derült ki, de már csak néha-néha fáj. Heti 2-3 órát max.

A májas értékeim is helyre álltak

2019. ápr. 11. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!