Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen az altatas es az utana...

Milyen az altatas es az utana levo allapot?

Figyelt kérdés

Szerdan lesz altatasos gyomortukrozesem es nagyon tartok tole meg soha nem altattak es felek hogy nem kelek majd fel , tudom ez hulyeseg mert utana mar ugy sem erezne semmit az ember.

Meg magatol a tukrozestol is felek eleg morbid hogy alszom majd es kozben csovet dugnak le a torkomon de sajnos muszaj mar ez a beavatkozas annyira faj a gyomorszajamnal.



2019. febr. 11. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
No para tök jó az altatás semmit nem érzel nem kell közbe szenvedni görcsölni.
2019. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább altassanak, hidd el, így semmit nem fogsz érezni a gyomortükrözésnél. Engem már többször altattak. Annyi, hogy bevisznek a műtőbe, és a kapni fogsz előbb egy nyugtató injekciót ( én ettől csak idegesebb, feszültebb lettem) majd a vénádba szúrnak egy tűt, és oda adják a másik injekciót. Arra emlékszem, hogy a dokinak mondtam, hogy ébren vagyok még, ne műtsön, ő meg mondta, hogy ok, addig beszélget a többiekkel akik ott voltak. Utána se kép se hang. Az ébredés kellemetlenebb volt, mert ébren voltam amikor kihúzták a csövet. Nagyjából ennyi. Kicsit kába , fáradt az ember pár óráig még.
2019. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtatast. Es a minta vetel az faj vagy ahonnan vesznek ott alakulhat ki fekely vagy verzes vagy barmi ? Mert ha mar tukrozest vegeznek el akkor nem lenne rossz egy allergia tesztet is csinalni.
2019. febr. 11. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2x altattak életemben. 1x infúzióval, 1x gázzal. Mindkettőnél amikor mondták hogy elkezdik, kb 5 másodpercig emlékszem még a történtekre. Aztan az ébresztesre. Persze utána mondtak hogy minden rendben...és én még kb 3-4 órát aludtam. Egesz nap szunyókáltam kb. Nem volt bennem félelem az altatást illetően, inkább csak a műtét kimenetele miatt, de minden rendben volt. A mimtavetelről nem tudok nyilatkozni, de azt gondolom hogy a tükrözes után max a torkod fákhat kicsit...mint egy megfázásnál.
2019. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszotokat nagyon rendes emberek vagytok es nagyon megnyugtattatok.
2019. febr. 11. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Majd számolj be a tapasztalatokról, légy szíves!

Kitartást és sok sikert!

2019. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia

Ma megtortent a tukrozes bevallom nagyon feltem alig birtam kitolteni a papirokat ugy remegett a kezem de nagyon rendesek voltak az orvosok mind az altato mind a gasztro doktorno , meg elalvas elott nyugtattak , kaptam infuziot egy kanulon keresztul ami szerintem nyugtato volt aztan egy cerucalt mert hanyingerem volt az izgulastol a vernyomasom magas volt de miutan megnyugodtam valamilyen szinten oldalra fekudtem bekaptam a csutorat es vettem vagy 10 melylevegot a gazmaszkbol es mar keltettek is semmit nem ereztem es arra sem emlekszem hogy aludtam el egyik pillanatban meg nyitva volt a szemem masik pillanatban mar mondtak hogy jo reggelt 😁

Aki fel az inkabb altatasban menjen , kiderult sajnos hogy az egesz gyomrom es nyombelem gyulladt de talan meggyogyulok szigoru dietat irtak 15 perc utan amugy el is mentem mar a korhazbol kiserettel mert semennyire se voltam rosszul es nem is szedultem. Remelem tudtam segiteni neked en ezentul csak igy megyek tukrozesre ja es mintat is vettek de azt sem ereztem.

2019. febr. 13. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!