Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétre kisvárosban...

Mandulaműtétre kisvárosban mennyit "szokás" adni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 24. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Ez az adakozas egy hulye falusi szokas. Miert adnal plusz penzt a dokinak a 400 ezres fizetese melle?!
2018. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Semennyit. Ez nem szokás kérdése. Akinek van, az ad. Akinek meg nincs, az meg fogja fel, hogy ezért fizeti a TB járulékot, hogy ellássák a kórházba, az orvos pedig bőségesen megkapja mindezért a fizetését. Nem kell pénzelni egy orvost sem. Műtöttek párszor életemben, de azon kívül, hogy megköszöntem, soha nem adtam hálapénzt egyik orvosnak sem. Rengeteg ügyféllel tartom a kapcsolatot személyesen vagy telefonon a munkahelyemen, de ezért fizetnek. A munkahelyemről. Senki nem ad pénzt személy szerint azért, mert a munkámat végzem. El sem fogadnám.
2018. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Én a kislányom műtéte előtt adtam egy 10-est és utána is egy 10-est. :)

Cserébe sokkal kedvesebb volt vele az orvos, mint más gyerekekkel.

A nővéreknek is adtam egy-egy tábla csokit. :)

2018. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Na így lehet felismerni a szar orvost. Akinek pénzt kell adni azért, hogy normális legyen a beteggel...

Semmit nem kell adni nem véletlenül fizeted TB-t.


Üdvözlettel egy orvos

2018. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit, minek? :D


Attól nem fog jobb munkát végezni, hogy szpópénzt adsz neki.

2018. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Semennyit.Szokjon már le erről mindenki.Az én gyerekemet is műtötték,mással is,nem adtam egyszer sem.Nem lesz javulás az eü-ben,ha feszt tolja az ember a borítékot.Nem kell.Hazamenetel előtt esetleg adjál kávét,teát stb az egész osztálynak,annak mindenki örül,nem a nővérpénzből kell nekik megvenni.
2018. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Csak az a probléma, hogy a valóság nem így működik.


Mindegy, hogy itt pár emberke mit ír, ha igaz egyáltalán... ha élőben az orvosok elfogadják és érezhetően más a bánásmód.

Szimplán ennyi.

2018. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, velem hálapénz nélkül is jól bántak az orvosok. Pedig nem kevés időt töltöttem már kórházban és mindösszesen 6 műtétem volt életemben.
2018. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Akkor szerencsés vagy.

Én meg a saját szememmel láttam, hogy a pénznek jótékony hatása van.

Anno a kislányomnál is, de az édesanyámnál is.

Édesanyámhoz kihívtuk az orvost, csak bámészkodott, lényegi dolgot nem tett, majd leesett, hogy előre kell a pénz.. ahogy megkapta azonnal jött a szuri, hívta a mentőket, stb.

Ez egy kisváros. Itt így működik.

Vagy nem fizetsz és azt kapod, ami jut vagy fizetsz és növeled az esélyeid.


Szerintem érthető, hogy nem egy elv miatt fogom kockáztatni a szeretteim életét.

Amikor itt nem úgy működnek a dolgok.

2018. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hú! Köszönöm mindenkinek aki válaszra méltatott! Sajnos az ember kiszolgáltatott helyzetében nem találgatózik, hogy adjon-e vagy sem, inkább ad és remél, hogy odafigyelést kap. Mert ez nálunk így működik!

2018. aug. 24. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!