Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő olyankor, amikor...

Quatermain kérdése:

Mi a teendő olyankor, amikor egy magánrendelésben az árat nem közlik a beteggel, hanem csak a vizsgálat után?

Figyelt kérdés
Nem velem történt, hanem egy ismerősömmel. Vérlázítónak gondolja mindenki, aki tud erről és nem gondolja törvényesnek. Az érintett sem, de muszáj volt kifizetnie.
2019. márc. 9. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Előre megkérdezed.
2019. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normális magánrendelőben előre fizetés van, amíg ki nem fizeted a vizsgálatot meg sem néz az orvos. Kivéve persze olyan esetekben, amikor egy orvosi beavatkozás nem látható előre, hogy szükséges, de arra is rá kell bólintanod, el lehet utasítani.
2019. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs honlap, ahol le lenne írva? A rendelőben nincs kirakva az árlista?

Ebben az esetben miért nem kérdezi meg ELŐTTE?

2019. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velem sem közölték mikor bőrgyógyászhoz mentem. Nagyon kellemetlen volt mert 12-őt kellett volna fizetnem és egy tízes ölt nálam. Arra számítottam. Hát vágott egy fejet az orvos és el kellett mennem a kisváros másik végébe pénzt levenni..és visszavinni neki. Azóta az eset óta mindig megkérdezem előre.
2019. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs árlista sem a weboldalukon, sem a rendelőben. Meg volt kérdezve előtte telefonom az időpont foglalásakor és azt válaszolták, hogy "Nem tudják."
2019. márc. 10. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Ha telefonban nem is, de ott a helyszínen meg kell hogy mondják, ha megkérdezed. Én is voltam magánban bőrgyógyászaton, maguktól velem sem közölték, de rákérdeztem és meg is mondták. Bár nekem előtte telefonban is megmondták, szóval készültem is pénzzel, na meg az ember úgy megy el ilyen helyre, hogy nem pont annyi pénz van nála, ugyanis az én esetemben az is le volt írva a honlapon is, hogy mennyi a kiegészítő vizsgálatok ára, vagy az extra dolgok ára, ha éppen úgy alakul, akkor ki tudd fizetni.

Nem mennék olyan helyre, ahol a honlapon ár nincs közölve és a dokik önéletrajza nincs felrakva, ezekről szerintem tájékozódik az ember mielőtt odamegy, különben elég nehéz lenne kiválasztani a megfelelő ellátást.

2019. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a magán fogorvosomnal előre kérdeztem minden kezelés előtt, hogy az adott kezelés mennyibe fog fájni. Ez a legtisztabb.
2019. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!