Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő az MR vizsgálat...

Mi a teendő az MR vizsgálat által kimutatott AVM (betegséggel)?

Figyelt kérdés
Nekem 2013. augusztusában MR vizsgálaton megállapítottak a Thalamus régióban ( a III. kamra mellett ) AVM -et . Azóta is fenn állnak a problémák / erős fejfájás;szédülés ;egyensúlyzavar;rosszabb esetben hányás - eszmélet vesztés stb. / Az orvosok ide-oda küldözgettek, de senki nem csinál semmit. Az a baj hogy olyan hirtelen, előjel nélkül jönnek a tünetek. Sem orvosság, se gyógymód nincs erre?
2016. ápr. 14. 07:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Intervenciós radiológussal beszéltél már? Az AVM kezelése általában hozzájuk tartozik. Van rá többféle kezelési módszer is.


https://www.youtube.com/watch?v=RrkrgaH_qo4 -> itt elég szépen magyarázva minden.


Mivel neked nem is a felszínen van az AVM-ed elég furcsa, hogy nem javasoltak beavatkozást. elképzelhető, hogy pici az AVM, vagy nem hozható összefüggésbe a tünetekkel,vagy valami egyéb oka van a dolognak.


Ez nem tudom innen megmondani, az tuti, hogy a legjobb, ha felkeresel a leleteiddel egy jó intervenciós radiológust, mert ők ebben a legkompetensebbek. Miskolc környékén tudok is ajánlani, ha éppen arrafelé laksz.

2016. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár Miskolc tőlem távol esik.../ az AVM az agytörzs jobb oldali törzsdúcban van / Minden vizsgálaton (szemészet,-fúl.orr-gégészet stb., )részt vettem , így a panaszokat kiváltó ok egyre jobban az AVM-re irányul.Kellene egy új MR vizsgálat ?
2016. ápr. 15. 06:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy kellene, bár az AVM alapvetően fejlődési rendellenesség, nem jellemző rá a hitelen változás, de ha közel 3 éve volt utoljára MR és minden jel az AVM-re mutat, akkor én azt mondom, hogy jóesély van rá hogy kell új MR.


De ahhoz meg úgyis szakorvosi beutaló kell, azt meg tudtommal az intervenciós radiológus is elrendelheti.

2016. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!