Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételt szeretnék?

Vérvételt szeretnék?

Figyelt kérdés

Saját magamon tapasztalt tünetek alapján szeretnék kérni egy vérképet a pajzsmirigyemre vonatkozóan. Megvannak az értékek amikre kíváncsi lennék.


Hogy működik ez a gyakorlatban? Elmegyek a házi orvoshoz elmondom hogy mire vagyok kíváncsi és megirja a beutalot?


Azt tudom hogy valószínűleg ezért fizetnem kell mert ugye magamtól kérem ezeket az értékeket.. De hogy hogy működik?


Illetve szerintetek elkezd kerdezoskodni hogy miért kérem stb? Nem nagyon akarom hogy hülyének nézzen csak mert én úgy gondolom azzal lehet gondom.


Sajnos rossz tapasztalataim vannak.


2019. ápr. 5. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a háziorvosodat vagy keress magánpraxist folytato belgyogyászt.

"Sajnos rossz tapasztalataim vannak." Ez csak igy idebiggyesztve nagyon rosszul hat!!!!

2019. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát mindenképp elmegyek és nyílván így meg fogom kérdezni de azért tettem fel a kérdést elore hogy már kicsit több infóval menjek oda. Hatha esetleg valaki volt már ilyen helyzetben és ismeri ezeket az eljárás rendeket.


Rossz tapasztalatot arra írtam hogy a házi orvosom nem igazán veszi komolyan a dolgokat. Volt már hogy elkuldott hogy jaj semmi gáz aztán mégis.. Meg félre kezelt.. Es sajnos nem csak én mondom ezt. Ezért nem akarom neki részletezni. De a beutalo meg kell ugye.

2019. ápr. 5. 08:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Odamész és megmondod, hogy ezer éve nem voltál vérvételen ezért szeretnél egy beutalót. Elmondod a panaszaid és hogy emiatt szeretnél mindenképp pajzsmirigy értékeket is nézetni
2019. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Háziorvos csak TSH-t kérhet. Azt mondják, ha ez jó, akkor nem kell a többi érték, de azért a T3, T4 se árt.


Ha úgyis fizetsz, akkor menj magán laborba (pl synlab vagy centrumlab) és van nekik mindenféle csomagjuk.


Itt van egy link, hogy miből tudsz választani

[link]

2019. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Bár én csak egy "sima" nagylabort akartam, és mivel kb. 10 éve nem voltam, minden további magyarázat nélkül kaphattam volna beutalót, én sem akartam, hogy a háziorvos szívja a vérem, így nekem megérte, hogy inkább kifizessem.

Gyorsabb is volt és senkinek nem kellett magyarázkodni meg "kérni" semmire.

2019. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem ezek kellenének. TSH, FT3, Ft4, Anti tpo, trak


Ezek szerint a többit nem is kérheti ha fizetek érte akkor se? Ez kellemetlen. Sajnos én vidéken lakom.. Nem tudom itt a közelben hol van magan labor. Ezért akartam ezt házi dokival.


De akkor lehet neki kell állnom nézelődni.

2019. ápr. 5. 09:02
 7/11 A kérdező kommentje:
5. Válaszoló én is ezt szeretném elkerulni egyébként, teljesen megertem.
2019. ápr. 5. 09:04
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Magánban megkérheted, ha fizetsz.

Háziorvostól nem tudod megkérni még ha fizetnél sem, de ott nem lehet fizetni.

2019. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen. Találtam is egy labort.
2019. ápr. 5. 14:46
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
A kérdés, hogy mit kezdesz az eredménnyel. Meglesz, az oké, de utána?
2019. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!