Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek egy év után...

Bulcsando kérdése:

Szerintetek egy év után vissza térő spontán ptx esetén CT indokolt? (Előbbi mérete:Jobb csúcsban 2cm) (Utóbbi:Jobb oldalon köpeny. : belégzésben csúcsban 3,7cm basalisan 1cm, kilégzésben csuc. :6,5 basalisan 3 cm )

Figyelt kérdés

Tavaly Január végén volt egy légmellem amit kifeküdhettem . Idén márciusban újból vissza tért de ezúttal be csöveztek (drenázs/mellkasi szívó kezelés)és elég közel álltam ahhoz hogy megműtsenek mivel nehezen tapadt ki . A sebészeten hirtelen növésemnek tulajdonították a ptx-ek vissza térését és emiatt nem tartották szükségesnek a CT-t ellenben a Házi orvosommal és a tüdőgondozó orvosával akik nem tartják általánosnak esetemet és fontosnak tartanák a további vizsgálatokat . Ha valamelyikőtök rendelkezne esetleg precedensel vagy tudna tanácsot adni nagyon megköszönném .

Üdv: 18 éves 190 cm magas fiú



2019. ápr. 24. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mit várunk a CT-től mi fog kiderülni? Egyébként pont a fiatal magas embereknél tipikus a légmell.
2019. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem mit várnánk a ct-től.
2019. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%

Felesleges a CT, minek? A PTX sűrgős beavatkozást igényel, nem fognak CT-zgetni. Pedig a kérdés igen is sokszor előfordul azoknál, akik hirtelen nőnek, szóval nem értem az egészet.

Spontán PTX esetén egyáltalán nem indokolt a CT, hacsak nem valami más mellkasi történésre kíváncsiak, de mivel nem trauma ért, ezért ezen ne rágódj már ennyit.

Csövezés vagy műtét a megoldása ennek, egy átvilágítás bőven elég, nem leszel a CT-vel okosabb a te esetedben.

2019. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen válaszolok neked bármilyen kérdésre volt pár ptxem, műtétem is. Már többet tudok a betegségről mint az orvosaim. Írj privátot ha úgy érzed.
2019. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha műtenének előtte nem lenne rossz egy ct. Mert laporoszkóposan nem látnak mindent és jobb ha tudják mit kell pontosan helyrehozni. Amúgy annyiban számít a ct hogy megtudod belőle van e még bullád ami kilukadhat vagy nyugodtabban elheted a napjaid. Ha van valami más eltérés a tüdődben azt is csak a ct mutatja. Röntgenen nem látszik minden. Jó lenne tudni mire gondolnak az orvosaid. Így nehéz segíteni. De az tény, hogy a mahas fiatal fiúk betegsége a ptx elsősorban. Egyebként a tüdőgondózóvan is adhatnak beutalót ctre. A kórhazban azért nem ajánlgatják mert drága vizsgálat. Én is itt szívtam meg első körben.
2019. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!