Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kifizettetik a TB-t?

Kifizettetik a TB-t?

Figyelt kérdés
2 éve munkanélküli vagyok, (nem vagyok már a rendszerben), nem fizetem a tb-t, szerencsére orvoshoz sem kellett mennem. Nyártól lesz munkahelyem, ha esetleg utána orvoshoz kell mennem, kifizettetik visszamenőleg a 2 évet?

2019. máj. 2. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem fogja, de a NAV behajthatja, ha rájön.
2019. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel adónak számít és kötelező, ezért a NAV fogja behajtani és sajnos ilyen esetben büntetést is felszámolnak. Részletfizetést kérhetsz majd.
2019. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az orvos ezzel nem fog foglalkozni. Ha már lesz állásod és fizetve lesz az orvos csak azt fogja látni hogy jelenleg fizetve van, tehát neki zöld színnel fogja jelezni. De mivel valóban ez adónak minősül így a NAV ezt befogja hajtani idővel. Lehet eddig nem szúrta ki, mert van ilyen, de ugye ha már dolgozni fogsz és fogsz adót fizetni akkor a te adataidat látni fogják a rendszerben és ott kifog bukni a dolog hogy nem fizettél semmit, és nem is tettél az ügy érdekében hogy fizesd vagy kérj részletfizetést stb... Így a NAV automatikusan küldeni fog egy levelet hogy tartozásod van feléjük, ugye az eddig be nem fizetett hónapokat össze számolják és egy összegben fogják neked ezt kiszámlázni ha jól tudom havi 6500-7000 Ft körül van a TB havi díja nem emlékszem pontosan. Most ha a 7000 Ft-ot számoljuk 24 hónapra az 168 ezer ft. De mivel erre kamatot is rászámolnak így jóval több lesz majd, és ez akkor is emelkedni fog ha már fizeted a TB-t de a meglévő tartozást nem egyenlíted. Ha lesz állásod azonnal menj be a NAV-hoz ott kell legen külön rész a TB-nek ahol lehet intézkedni. Mondd azt hogy elmaradásod van és ezt szeretnéd rendezni, és kérj havi részlet fizetést. Ott persze összeszámolják mennyi halmozódott fel de így megúszhatod a kamatot ha önként jelzed hogy rendezni akarod és nem várod meg amíg a NAV kiszúrja. Akkor ugye az ügyintéző megmondja mennyi az annyi amivel el vagy maradva és lehet választani hogy a havi jövedelmedből vonják le vagy te magad fizeted be havonta, és hogy mennyit fizetsz havonta, mert lehet azt is hogy a havi díjat fizeted, de lehet azt is hogy ha te azt a teljes összeget csak kettő vagy három részletben fizetnéd akkor mondd azt. Bár az elég sok lenne, és nem tudom hogy eddig miből éltél meg ha nem dolgoztál, de nyilván volt aki eltartott, így ha ez most is megvan akkor azért tudsz erre többet áldozni, mert én véleményem szerint jobb minél előbb rendezni ezt a tartozást, mert ha ismét munka nélkül leszel akkor nyilván ezt sem fogod tudni fizetni és ugyanott kötsz ki ahol eddig voltál, csak akkor lesz éves jövedelmed valamennyi ami az adóbevallásnál kifog derülni idén nem, de jövőre igen, és akkor szívás lesz.
2019. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!