Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A véna milyen messze van a...

A véna milyen messze van a bőrfelszíntől?

Figyelt kérdés

Ha vénásan akarok beadni egy injekciót, akkor milyen szögben és milyen mélyre szúrjam a tőt?


(Nyaralni megyünk s ha bárkinek a közelembe valami baja lesz akkor nekem kell beadni az injekciót.)


Komoly a kérdés, nem viccelek.


2010. júl. 10. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Injekciót csak olyannak szabad beadni,főleg vénába,akinek legalább ápolónői képesítése van. Komoly baj lehet belőle,ha hozzá nem értő ad valakinek injekciót.

Eü-s dolgozó pedig tudja,hol van a véna,és nem kérdez ilyesmit.

2010. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na látod pont ezt nem kértem.

Ne okoskodj, hanem segíts, vagy ha nem tudsz akkor nem írj semmit.

2010. júl. 10. 23:49
 3/13 anonim ***** válasza:
A szöget mihez képest érted? És a mélységet? Csak mert hallottam mélyvénás trombózisról, az bizony mélyen lehet. Úgyhogy vagy kihúzod a vénát, vagy nagyot döföl. Csak bátran. Mondd, ha te leszel rosszul, kivel adatod be magadnak a vénás szurit? A medvével?
2010. júl. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jut eszembe: Írd meg légyszi, merre lesztek, nehogy a közeledbe kerüljek...Ez komoly, nem viccelek.

Egyébként te vagy a társaságban a legokosabb, vagy a legbátrabb?

2010. júl. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A felszíni véna nagyon közel van a bőrfelszínhez, a mélyvéna pedig messze van tőle. Hiába szólsz be a válaszolóknak, aki azt mondja, hogy eszedbe se jusson senkinek semmit beadni ilyen tudásszinttel, az nem okoskodik, hanem az egyetlen lehetséges felelősségteljes választ adja. Ha valakinek baja van, mentőt vagy orvosi ügyeletet kell vinni. Ha pedig valamilyen beteg társasággal mentek nyaralni, akkor kell vinni ápolónőt, és meg kell szervezni a helyi orvosi ellátást. Aki annyit tud, mint te, az NEM kerülhet olyan helyzetbe, hogy neki kelljen injekciókat beadni, és nincs is joga hozzá.

Nem beszélve arról, hogy injekciót lehet adni bőr alá, izomba... Eszedbe se jusson senkit megszúrni.

2010. júl. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az ember 5 perc alatt meghal.

260 Km-re van az első kórház.

Mentőhelikopter 3 perc alatt érkezne meg. (Ez idő alatt súlyosan károsodna az agy)

Az ápolónő nem hiszem, hogy a szakasz negyedét végig bírná menni.

2010. júl. 11. 11:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor keress valami eü-s havert, aki kitanít, mert vénás injekciót nem olyan könnyű beadni.

Ott kezdődik a dolog, hogy a fel kell tenni 1 strangulátort, hogy a véna tapintható legyen (mert a közhittel ellentétben nem úgy kell beadni, hogy "Dicsak, ott a bőr alatt egy kék csík, oszt' hadd szóljon durrr bele!"). Enélkül lehetetlen vénát szúrni. De ha shockos a beteg (és te erről az esetről beszélsz), akkor soha a büdös életben nem fog úgy kidudorodni a vénája, hogy egy laikus eltalálja, ilyenkor még egy több éves tapasztalattal rendelkező mentősnek/orvosnak is meg kell szenvednie...


Ezután jön a fertőtlenítés (ezután már nem lehet piszkálni a "célterületet), amíg megvárod a behatási idejét előkészíted a szereléket (más tűvel szívod fel, mint amivel beadod, légteleníted, figyelsz, hogy a tű semmihez sem érjen), és ezután beszúrod, visszaszívod, hogy a vénában vagy-e és ha igen, fel kell engedni a strangulációt mielőtt lassan(!) beadod a gyógyszert, különben szétpukkan a véna, és a gyógyszer sem fog hatni.


Ha életedben akkor csinálnád először, akkor hidd el, hogy a mentő 100km-ről is hamarabb érne ki, minthogy te bármilyen beavatkozást sikerrel végrehajts. Pláne úgy, hogy a kérdésedben nem is a "Hogyan kell egy vénás injekciót beadni?" kifejezés szerepel, hanem, hogy "milyen messze van a bőrfelszíntől?" (az külön poén, hogy meg se nevezed, a régiót).


De ezek szerint te a "Beszúrom a gyóccert oszt' hadd szójjon"-elvet képviseled. A beadás körülményei, ne adj' Isten, gyógyszeradagolás még fel sem merülnek benned. Arról nem is szólva, hogy ha mégis sikerülne beadnod vénásan egy i.m. injekciót, akkor jó eséllyel harangoztak a betegnek...

2010. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mo-n nincs olyan pont, amitől 260km-re lenne a kórház. És olyan sincs, hogy a mentőhelikopter 3 perc alatt odaér, hacsak nem a levegőben követ benneteket. És ez olyan nyaralás lesz, ahol hullanak a paciensek, és a növérek nem bírják ki a terepet? Azt honnajt tudod, hogy te kibírod? Már kérdeztem, te vagy a legokosabb, vagy a legbátrabb? Ja és a többiek tudják, hogy te vagy az életük záloga?
2010. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon leszünk. És én NEM vagyok allergiás!
2010. júl. 12. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:

No, ha komoly a kérdés, legyen az a válasz is. Én már pár ezret beadtam. Azt javaslom, ne az éles helyzet legyen az első, amikor megpróbálod. Valaki "áldozza fel" magát és gyakorolj rajta. A sterilitás is fontos.

Milyen szert akarsz majd beadni? Ki dönti el? Sokk esetében infúziót is tudni kell kezelni. Sejted, hogy mit vállalsz magadra?

2010. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!