Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A véna milyen messze van a...

A véna milyen messze van a bőrfelszíntől?

Figyelt kérdés

Ha vénásan akarok beadni egy injekciót, akkor milyen szögben és milyen mélyre szúrjam a tőt?


(Nyaralni megyünk s ha bárkinek a közelembe valami baja lesz akkor nekem kell beadni az injekciót.)


Komoly a kérdés, nem viccelek.


2010. júl. 10. 23:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Hogy érted azt, hogy valaki áldozza föl magát? Ez eddig ok is, a tudományért áldozatot kell hozni, ha az áldozat belegebed is. De azt honnajt fogja tudni kísérletező, és áldozat együttesen, hogy a vénát találták el, jó szert pumpáltak az áldozatba, vagy kísérletezni kell még egyet.

2010. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én konkrétan csak a szúrásra gondolok, azt - megfelelő sterilitás mellett - lehet gyakorolni, néhány luk meg véraláfutás lesz az eredmény. Honnan tudja, hogy eltalálta? Hát ha nem varrótűvel csinálja, látni fogja a vért.:)

Hogy mit kéne éles helyzetben beadni? Ezzel kapcsolatban én is kétségeimet fejeztem ki és továbbra is azt mondom, hogy egy rosszul megválasztott szerrel könnyen lehet katasztrófát okozni...

2010. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Értem!

A tatai gimnázium biológia tanárát egy méhecskeszúrás ölte meg. Kb 60 éves lehetett. Minden évben, minden időszakban a természetet járta, diákostul, meg egyedül is. 50 év alatt ez az egyetlen csípés érte. Szóval ez nem olyan gyakori, mint a kedves kérdező felteszi. És ez a reakció sem mindennapos dolog a csípésre. A tanár sem tudott róla, hogy ő ennyire allergiás. Ilyen alapon mindenkinek kellene hordania vénás injekciót, mert senki sem lehet biztos, mire allergiás ő maga, vagy egy másik járókelő.

2010. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!