Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orrsövényferdülést helyreho...

Az orrsövényferdülést helyrehozó műtétet miért csak 18 éves kor felettieknek végzik el?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta hogy csak akkor műt amikor betöltöttem a 18-at, és ezt nem lehet felgyorsítani szülői beleegyezéssel, miért van ez? Nem hinném, hogy ez a szabály minden műtétre érvényes, sőt... és ez nem is olyan nagy műtét, simán el lehetne végezni, miért van ez a szabály?
2019. júl. 25. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom sok probléma adódhat a műtét közben vagy utánna. rengeteg olyan műtét is van amit meg felnőtteken nem szívesen végeznek már
2019. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
18 éves koráig van még novesben az ember es ez igaz az arccsontozatra is és a műtét befolyásolná a normális fejlődést.
2019. júl. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem 16 éves koromban akartak megműteni azonnal ott helyben, annyira ferde az orrsövényem, ám egyrészt én úgy megijedtem a műtét szótól, hogy rögtön felhívtam édesanyámat, aki nem engedte a műtétet, mert másrészt neki is volt, meg is műtötték, és visszaferdült.


Mondjuk őt húszéves korában műtötték, én meg már bő duplája vagyok, de valószínűleg minél fiatalabb valaki, annál nagyobb az esélye, hogy visszaferdül ugyanúgy, mint anyukámnak.

ápr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!