Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok ajánlani valamit?

Tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet, hogy egyetemista vagyok ezért szeptembertől májusig nem dolgozok és ilyenkor van időm rendesen sportolni. Napi szinten futok már 5 éve kb 5-8 kilométert (kedvtől függ). De ilyenkor nyáron egy ismerősöm boltjában szoktam dolgozni heti 5-6 szor 12 órát. Ilyenkor úgy néz ki egy napom, hogy reggel 5:20-kor kelek és elmegyek futni, 6-ra hazaérek és 7-kor indulok dolgozni, este 21-kor végzek és 23-ra érek haza (kb 23:15-kor már ágyban vagyok). Ezzel eddig semmi probléma nem volt de mostanában azt vettem észre hogy konkrétan mindig fáradt vagyok és semmihez nincs kedvem. Tudom, hogy valószínűleg a fáradság miatt van de nem szeretném kihagyni a futást, mert utána mindig sokkal jobban érzem magam és így jól indul a napom is. Nem tudtok ajánlani valamit a fáradtság ellen, amivel kicsit könnyebben ki lehet bírni a napot és több energiám lesz? Köszönöm a válaszokat :) 23/L

2019. júl. 27. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy 5 körül kelsz, szerintem inkább a túlterheléssel lehet baj. A 12 órás munkaidőt lehetne 8-ra csökkenteni? Szvsz, ha 5-kor kelsz, akkor nem 23 óra után kellene ágyba kerülnöd. Ne merítsd ki magadat! Több alvásra, pihenésre van szükséged. Nem a futást kéne kihagyni, hanem a munkával töltött időt csökkenteni és alvásra több időd jutna. Nem tudom, hogy ez kivitelezhető-e, de azért próbálkozz!

A fáradtságot okozhatja még az is, ha a táplálkozás nem megfelelő, esetleg a kettő együtt. Vigyázz arra, hogy ne egyél junk food-ot, egyél minél több friss zöldséget és fogyassz tiszta vizet.

Szerintem az nem lenne megoldás, ha valamilyen élénkítő szert kezdenél használni, mert az nem pótolná az alváshiányt.

Ugyanakkor roboráló, erősítő szereket lehetne szedned, de mindenképpen a probléma okát kéne kezelni.

2019. júl. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!