Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félek hogy tetves?

Félek hogy tetves?

Figyelt kérdés
Unokatesóm volt ma nálunk és attól félek hogy tetves. Mikor ettünk láttam hogy többször megkaparta a fejét és mesélte hogy találkozott pár barátnőjével a szünetben ottalvós buliban. Bent volt a szobámba és ült az ágyamon aztán hátradőlt, ezután kimentünk. Én hihetetlenül tetű mániás vagyok ha ilyen létezik. Ha a környezetemben valaki megkaparja a fejét én is és elkezdek gyanakodni és távolságot tartani. Már-már beteges szinten. Még nem voltam tetves, nem tudom milyen. És most is attól félek hogy unokatesómtól elkaphattam. Valamelyik nap együtt aludtunk és megnéztük a fejem de nem volt baj. De ezután találkozott a lányokkal és úgy hallottam gyerekek között gyorsan terjed. Nem nagyon szokott fésülködni, hetente 1szer mossa meg. Nagyon félek és már ahogy ezt leírtam vagy 10 vakartam meg a fejem. Bár ezt szerintem csak beképzelem. Mit tegyek?
2019. júl. 29. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Naponta nézesd át anyukáddal, és ne parázzál! Ha "baj" van, egyszerűen kezelhető gyógyszertári hajszesszel.

De azt hiszem létezik gyógyszertári megelőző sampon is. De hidd el, nem halálos...

2019. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beképzeled. Most én is megvakartam a fejem :-) Egy fiú hajában látszott volna, ha tetves, és a fertőzés után kell egy kis idő neki, míg elszaporodik és tovább akar állni. Nyugi. Szerintem csak azért vakarta annyit a fejét, mert nyár van, meleg, megizzadt, és a só irritálta.
2019. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az unokatesóm lány és nagyon hosszú, derékig érő haja van. És amúgy régebben már volt tetves, kb 1 éve. A hajában mindig is voltak ilyen kis fehér valamik de sose kaptam el tőle semmit pedig sűrűn aludtunk együtt, ezért gondolom korpa lehetett. Én pedig nagyon hipochonder vagyok, sajnos.
2019. júl. 29. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetves lennél, már tudnál róla, nem is lenne kétséged felőle. Az úgy viszket mint a fene, nem bírnád abbahagyni a vakarózást egész nap. Szerintem te csak bebeszéled magadnak.
2019. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem viszket úgy, mint a fene.


Anya vagyok, a gyerekem volt tetves, egész friss az élmény.


A tetűt nem a koszosabb emberek kapják el, sőt, pont a tisztább hajat szereti.


Amíg kevés van, nem nagyon tűnik fel, nálunk mázli volt, hogy van rutinellenőrzés.


Sajnos gyerekkörökben gyorsan terjed, de van tetűmegelőző sampon, aminek nagyon kellemes az illata, én néha csak úgy alapon átmosom vele a gyerek és a saját hajam, sokkal tisztábbnak érzem bármelyik samponnál utána.


A fülnél és a tarkónál szokott kezdődni.


Ha hajat vasalsz, odaég a serke, tehát ha lány vagy, és szoktál hajat vasalni, nem kell aggódnod, nagyon pici az esélye, hogy elkapd és életben maradjon..


Az izzadás miatt vakaróznak ennyit, az én gyerekem tetűmentes, mégis többet vakarja a fejét, mint tetvesség idején.


Remélem jársz terápiára, és kiderítik, miért félsz jobban, mint mások.

2019. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Átnéztük a hajam de nem találtunk semmit. Ettől függetlenül még mindig zavar a dolog. Ha esetleg mégis tetves lenne akkor ezzel együtt én is és akkor ha ez így lenne akkor már láttuk volna a hajamban, ugye?
2019. júl. 30. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!