Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valami...

Miért van az, hogy ha valami hideget megfogok, akkor bedagadnak az ujjaim és kicsit érzéketlenné válnak, de viszket is?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy természetes védelmi reakciója a bőrnek, a szövetet védi és az izületeket, ezért van az hogy ha sokat fogdosol havat egy idő után felmelegszik a kezed, és gőzöl rajta a víz is..


Ameddig ez működik, addig azt jelenti, hogy jó a nyirokkeringésed.


Lesz idő amikor már nem fog működni, és kezed lábad le fog fagyni akármennyi ruhát is húzol majd rá..

2010. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

és az természetes, hogy pl. iszom a hideg sört és csak épp, hogy hozzáérek egy pillanatra, már attól is előjön?

2010. júl. 13. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az elsővel, nekem ez így kissé kórosnak tűnik, pláne a sörös. Azért attól a testnek nem szabadna ennyire szélsőségesen reagálnia, hogy megfogsz egy hideg poharat. Szerintem. Biztos, hogy viszket? Nem csak az érzéketlenséget, a hideget érzed? És mennyire dagad be?
2010. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a viszketést ne úgy képzeld mint egy szúnyogcsípést, hanem inkább csak kellemetlen és az ujjaimban mindenhol érezni, nem csak egy ponton, de ha elkezdem vakarni, akkor még kellemetlenebb, ill. fáj is. olyan, mint egy enyhe zsibbadás.

az ujjaim a másik kezemmel összehasonlítva kb. másfélszeresére dagadnak(ill. inkább duzzadnak, mintha csak az ujjaimra híztam volna)

ez kb. 5 percig is eltart

2010. júl. 13. 13:13
 5/7 A kérdező kommentje:
de igen, egyébként pont olyan, mint az első válaszoló írta, amikor télen megfogom a havat
2010. júl. 13. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy hideg allergiád van? Csak enyhe.

Ismerősünknek olyan durva volt, hogy a boltban a fagyasztott termékeket is csak kesztyűben vehette ki a hűtőből... :(

2010. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ilyenről még nem hallottam:D

de elvileg nincs semmilyen allergiám, bár régen vizsgáltak

2010. júl. 13. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!