Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy az ember sok...

Lehetséges, hogy az ember sok lelki szenvedés után érzelmileg érzéketlenné váljon?

Figyelt kérdés
Tehát szociopata legyen? Mert sokkal jobb lenne, ha nem éreznék fájdalmat.
2011. szept. 8. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Válhatsz érzéketlenné, de azt tudnod kell, hogyha nem érzel fájdalmat valószínűleg örömet sem és akkor mi értelme van az egész életnek? Az egyik a másik nélkül nem működik.
2011. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt amúgy sem szoktam
2011. szept. 8. 15:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nagy baj. Nem gondolkodtál még pszichológuson? Nem egészséges dolog amit írtál !
2011. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, tapasztalat.
2011. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzek fájdalmat, örömet viszont igen (bár nem azoktól a dolgoktól amiktől az átlagember), tehát ez bukta, első.
2011. szept. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, nekem nem igazán vannak már érzéseim akármi iránt, teljesen üresnek érzem magam, de ez az állapot is sokkal jobb, mint régebben, mikor csak szenvedtem.
2011. szept. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

és ez mennyi idő után következett be nálatok? vagy teljesen változó?


köszi a válaszaokat

2011. szept. 9. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kb. 2 év szenvedés után, ebből 3-4 hónap maga volt a pokol. Aztán pár hét lefolyása alatt azt vettem észre, hogy már nem igazán érdekel semmi, nem érzek semmit.
2011. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt inkább úgy nevezném, hogy a "mindegy" kategória. Én már vagy úgy 6 éve vagyok nagyon rossz helyzetben, és voltak dolgaim...Annyit talán le tudok írni, hogy sírni már nem tudok, és általában menekülök a valóságból azzal, hogy miután történt valami azonnal elalszom, ha van rá lehetőség. Az csak akkor rossz, ha felkelek. Mondjuk pár öngyilkossági kísérlet után így azt mondom, hogy nem, nem érdekel. Semmi. Amúgy azzal amit te mondasz, csak az a baj, hogy ilyenkor az ember nem csak önmagával szemben lesz érzéketlen, hanem másokkal is. Mondjuk aljas lesz...Én ismerek egy ilyen embert...Az apámat. Aki pszichopata, empátiája semmi. Csak annyit mondok, hogy ne juss el idáig.!
2011. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én him létemre érzékeny vagyok, de nagyon jóérzésü, rengeteget szenvedtem életemben, parasztok,túskok miatt.Néha az az érzésem, hogy ha földbe döngölöm a parasztot azzal jobb lesz, de volt olyan, hogy kitomboltam magam(verbálisan nem ököllel) és nem lett jobb.Felnöttként is ugyanolyan érzékeny vagyok mint régen...érzéketlenné nem váltam, legfeljebb csak megkeményitem a lelkem mikor idegennel van dolgom ... de ugyanaz vagyok, változni nem fogok.Legfeljebb csak agresszivebb leszek...de belül ugyanaz maradok.
2011. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!