Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok, hogy megszűnj...

Ti támogatnátok, hogy megszűnjön a védőnői szakma és láttok rá esélyt?

Figyelt kérdés

Szerintem az egészségügy leggyengébb láncszemei. Amit csinálnak semmi más, mint értéktelen papírtologatás. Nem véletlenül hungarikum ez a "szakma". Azt gondolom, hogy amit csinálnak azt egy ápoló is könnyedén elvégezné.

Én senkit nem fogok leminősíteni, ha ezt nem így látja, de cserébe tartsátok tiszteletben az én véleményemet is.



2019. aug. 20. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Csak hogy egy ápoló azért lett ápoló, hogy ápolóként dolgozhasson. Plusz így is elképesztő emberhiány van az egészségügyben, ami ugye azt jelenti, hogy egy ember kb.3 munkáját végzi, nem vinne előrébb, ha ápolók töltenék be a védőnői pozíciókat.
2019. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy spéci terület. Nyilván más is szakosodhat erre (igen, könnyen lehet h egy felsőfokú végzettségű egyéb egészségügyis is, mondjuk szakirány v hasonló keretében) de nem mindegy h az adott munkakört milyen szak nevű végzettséggel töltik be? Általánosságban inkább azt látom hogy egyre többféle specializáció lesz egészségügyön belül is, nem pedig hogy a meglevőket közös masszává fejlesztjük vissza.


Ha a munkakört látod feleslegesnek,az más kérdés, szerintem pl nem az, ha aktatologatásnak gondolod akkor valaki olyan munkavégzését látod aki nem áll a szakma csúcsán. Nekem is volt ilyen védőnőm, de nagyon kiváló is.


Összességében nem, én nem támogatnám hogy a csecsemő, kisgyerekkor, terhesség és fiatalok problémáival ne foglalkozzanak külön is. Hasonlóan igényelnék a mostaninál több szaksegítséget az idősek és a tartós betegek gondozásakor.

2019. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2 foglakozást ne keverd már össze .

Már csak a korosztályok miatt sem.

2019. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!