Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Támogatnátok-e egy olyan...

Támogatnátok-e egy olyan törvényt, ami lehetővé tenné, hogy a még meg sem született gyerekeknél kérni lehessen, hogy génsebészettel kijavítsanak néhány hibát, ami az emberi fajra vonatkozik?

Figyelt kérdés

Például azt, hogy tudjon C vitamint termelni, vagy pl. fagyállót.

Most csak olyan dolgokra gondolok, amelyek abszolút biztos, hogy hasznosak lennének, és veszélytelenek.

Ezt pl. olyankor lehetne alkalmazni, amikor amúgy is mesterséges megtermékenyítésre lenne szükség, mert így lehetne könnyen és jól megcsinálni. Amúgy is vizsgálják a sejteket ilyenkor - ez annyiban különbözne, hogy egy génsebészeti eljárást is elvégeznének, és csak azt ültetnék be, ahol ez is 100%-ban sikerült.


2018. júl. 1. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miaz hogy tudjon fagyállót termelni?
2018. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az ember DNS-ében ott van az a gén, amivel fagyálló anyagot (glicerint) tud termelni, mint pl. a téli álmot alvó állatok, vagy a béka, amelyik akár jéggé is fagyhat, semmi baja nem lesz tőle.

Ez a gén az emberben már hiába van ott, mert nem aktiválódik soha.

2018. júl. 1. 14:12
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Minden beavatkozás kockázatos. Ez felesleges kockázatot jelentene. Ilyen emberkísérlet sosem lesz. Majd ha nagy leszel, megérted. Addig is természetes a kíváncsiságod, meg a fantáziád.
2018. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem támogatnám.

Több okból sem

- Ahogy előttem is írták. Nagy a kockázat

- sok pénzbe kerülne

- Nem szabad az emberiségnek istent játszani.


Én azt támogatom, hogy mindenki úgy szülessen ahogy rendeltetett. Ne avatkozzunk bele.

2018. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hová vezetne ez ??? kérdezné Henry a "Csengetett, Mylord" c. sorozatból.
2018. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezért írtam azt, hogy csak olyan esetekben végeznék el ezt, amikor NINCSEN plusz kockázat. A mesterséges megtermékenyítés kockázata nem növekszik azzal, ha még közben génsebészetet is alkalmaznak.

És ezért írtam, hogy CSAK azokról a változtatásokról lehet itt szó, amelyek önmagukban NEM kockázatosak. Nem hiszem, hogy ha pl. az ember elkezdené termelni a C vitamint, amit az őse tudott termelni, és amúgy szüksége is van rá, az bármiféle kockázatot jelentene.

De természetesen előtte ezt meg lehetne vizsgálni: pl. olyan majmokon, amelyek szintén nem tudnak C vitamint termelni.

2018. júl. 1. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Jó lenne, mert akkor a kocsi hűtővízhez nem kellene fagyállót vennem, hisz legyártaná a testem.
2018. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy súlyos betegségeket okozó géneket génsebészeti úton inaktiváljanak, kijavítsanak, támogatnám. Azt, hogy C vitamint vagy fagyállót termeljen, egyelőre nem. Ezek az emberi faj esetében nem biztos, hogy hibák, szerintem még nincsen megalapozva az, hogy ha az ember C-vitamint vagy fagyállót termelne, akkor automatikusan hosszabb vagy jobb életre számíthatna. Előbb a meglévő problémákkal kellene foglalkozni, és a tényleg komoly betegségeket megelőzni. Ha lehet.
2018. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8: értem, amit írsz, és sok mindennel egyet is értek belőle. Azért pár gondolat:

- súlyos betegségeket már gyógyítanak így, és ráadásul az sokkal nehezebb. Egy gyereknél pl. a teljes csontvelőt kellett lecserélni ehhez, ami igencsak kockázatos műtét.

- ez biztos, hogy hiba, az emberi fajnál is. Gondolj csak az űrhajósokra (mármint akik nem 5 percet vannak az űrben), sarkkutatókra, vagy csak a nemzetközi teherszállító hajósokra. Jelenleg nagyon drágán kell biztosítani nekik a napi friss zöldséget, gyümölcsöt.

Biztos, hogy átlagban hosszabb élete lesz annak, vagy messzebbre jut, akinek ez nem probléma.

- valóban a komolyabb problémákkal többet kell foglalkozni. De ha ENNYIRE egyszerű, akkor se oldjuk meg?

Ilyen alapon sose gyártsunk könyvjelzőt vagy ajtókitámasztót? Merthogy ennél sokkal lényegesebb problémák is vannak?

2018. júl. 1. 15:57
 10/14 A kérdező kommentje:

#7: nem a viccrovatban vagyunk. Gondolom, nem a véreddel akarod megtölteni az ablakmosót. Amúgy a glicerin inkább a sejtekben van, ott fontosabb. A vérerek rugalmasak, azok jobban bírják a jeget, a sejteket viszont kiszúrják a kristályok. A glicerinnel amorf jég keletkezik, nincsenek benne éles, hegyes kristályok.


#5: hogy hová vezetne ez?

Nyilván nagy lépést tennénk előre egy úton, amelyen már régen elindultunk: a fejlődés útján. Ez sok jót és sok kockázatot is jelentene - mindjárt többet is írok róla.

2018. júl. 1. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!