Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a transzferrin telítettsége...

Ha a transzferrin telítettsége alacsony, akkor vérszegény vagyok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A vashiány több, egyre súlyosabb lépcsőben fejlődik ki. A legenyhébb fokozat a vasraktárak kimerülése. Ekkor a szervezetben az aktív vas mennyisége megfelelő, nem állnak azonban rendelkezésre többletvasraktárak. Ekkor a szérumvas még normális lehet, de a ferritin már csökkent. Ahogy a vashiány súlyosbodik, a vasraktárak kiürülnek, a szervezet pedig fokozott transzferrin termelésbe kezd, hogy fokozza a vas szállítását. A szérumvas lecsökken, a transzferrin szintje tehát emelkedik és a transzferrin vassal való telítettsége (szaturáció) alacsony. Ahogy a folyamat továbbhalad, egyre kevesebb vörösvértest termelődik. Vashiányos vérszegénységben a vörösvértestek száma lecsökken és mérete a normálisnál kisebb lesz, színe pedig halványabbnak.
2010. júl. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam szinte az összes cikket a neten a vérszegénységről, és azt szűrtem le belőle, hogy a kérdésemre a válasz igen, de nem vagyok benne biztos azután, hogy az orvos nem mondott semmit a vérképemre, amikor jóval alacsonyabb volt a szaturáció a normálisnál. Ezért kérdeztem rá, hogy tud-e erről valaki valamit, mert valószínűleg nincs rendben valami velem, ugyanis többször is elájultam már, és a legtöbb vérszegénységgel kapcsolatos tünet jellemző rám.

Azért tényleg köszönöm, hogy vetted a fáradságot megnézni nekem, sokan még ezt sem tennék meg, de ezt már én olvastam.

2010. júl. 13. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor vagy vérszegény, ha a hemoglobin (HGB), hematokrit (HCT) szint csökkent. A transzferrin szaturáció akkor alacsony, ha kiürültek a vas raktáraid. Ilyenkor előfordulhat vas hiányos vérszegénység, mert a hemoglobin készítéshez vas kell. Ennek sok oka lehet, de jobban jársz, ha ennek az egésznek a diagnózisát egy belgyógyászra bízod.
2013. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!