Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Télen a térdnél szakadt gatya...

Télen a térdnél szakadt gatya tényleg okozhat térdfájást nagyobb problémákat?

Figyelt kérdés
Azt mondta a tesi tanárom tavaly egy diáknak hogyha minden nap hidegbe szakadt gatyát hord fájni fog a térde. Ez igaz?

#tél #térdfájás #szakadt gatya
2019. aug. 25. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, mivel ahogy az oregek mondjak csontig atfagy, begyullad a csonthartya a hidegtol
2019. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mennyi idő alatt? 10 év múlva észlelem? 1 hét?
2019. aug. 25. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha amíg kint vagy télen, végig intenzíven mozogsz, a belső súrlódás termel elegendő hőt. De ha a buszmegállóban szobrozol benne pl, akkor okozhat problémát. Pl tökig érő hóban lefuthatsz egy maratont rövidnadrágban, ha nem állsz meg semmi bajod nem lesz.
2019. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ízületeid megfáznak és évekkel később akár 30-40 éves korodra előjöhetnek ízületi problémák. Ahogyan kesztyűt sem ártana hidegbe hordani meg rétegesen felöltözni ha kell vastagabb nadrág vagy alá harisnya. Én gyerekként ezeket kb leszartam és sokszor nyakig hóban hülyéskedtünk suli után jól átázva átfagyva értünk haza lábam nekem kb lila volt szinte, de akkor nem is éreztem. kesztyűt utáltam hordani, szétfagytak az ujjaim. Még 30 éves sem vagyok de az ujjaimon időnként előjönnek az ízületi fájdalmak, és az orvos is megerősítette hogy igen télen kesztyűt kellett volna hordanom. A lábamon még ez nem köszönt vissza, de az is előjöhet akármikor szinte.

Lehet hogy neked most évekig nem lesz gondod viszont 10-15 esetleg 20 év után szenvedni fogsz a fájdalomtól.

2019. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De mi a francnak kell még télen is ebben a most taknyoltam egy jó nagyot stílusú rongyokban járni ?
2019. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen
2021. márc. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!