Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék teljesen új...

Hogyan tudnék teljesen új 'életet' kezdeni egyedül támogatás nélkül? (fogyás)

Figyelt kérdés
Nem lelki betegségem van. A súlyommal van nagy problémám. 22 éves vagyok és kb 17 éves korom óta szép lassan kicsivel 100 kg fölé csúsztam a sok nassolás és a mozgáshiány miatt. Most lett elegem belőle mert már a képeken is egy hústronyonak nézek ki ami egybe folyik teljesen. Szeretnék életmódot váltani, de sajnos nekem nincs annyi keresetem h bio kajákon éljek meg csoda szereket vegyek. Szeretném leadni a feleslegemet tehát kb egy 30kg-t szeretnék fogyni. Nem arra törekszem h leadjam és újra zabáljak csak. Egyszerűen nem érzem jól magam a bőrömben ami mindenre rámegy. Önbizalom, szexualitás, ismerkedés. Elsődlegesen a hasamból a karomból és az arcomból szeretnék leadni.. De fogalmam sincs hogyan álljak neki. Mit tanácsolnátok? Milyen mozgás és étkezés kéne nekem? Nagyon nem szeretem a zöldségeket és emiatt félek kicsit. 22/N

2019. szept. 1. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A fogyás 90%-ban az agyban dől el. Vagyis nem a fogyás, hanem a fogyás megtartása. Mert nagyon könnyű lefogyni, de megtartani annál nehezebb.


Először is: ne próbálj ki semmi ilyen "20 kiló 4 hét alatt!" diétát. Annak a fele víz, a másik fele éhezés, új szokások nem alakulnak ki és visszajön az összes 2 hét alatt.


Második: nem kell bio kajákon élni, kondiba járni ahhoz, hogy lefogyj.


Én ezt tudom ajánlani:

szerintem nem okos mindent beletenni az első pillanattól fogva. Van egy olyan dolog, amit úgy hívnak, hogy döntés kimerültség, és ez akkor történik, ha az ember túl sok döntést hoz mindennap. Észre se vesszük, de a fél napunk döntésekkel megy el. "Sonkát vagy szalámit tegyek a szenyámra?", "paradicsommal vagy retekkel egyem?". Egy ember átlagosan 200 döntést hoz étellel kapcsolatban napi szinten. Diétázáskor ez felmegy 1000-re. Ha ehhez hozzá csapsz olyan dolgokat, hogy "nekem ez nem szabad", "a kondiba is menni kell" stb stb akkor rövid úton kimerülsz és feladhatod (nem mindenki teszi ezt, de 5 éves szokásokat nehéz levetkőzni).


Én úgy gondolom, hogy először kezd egy dologgal, pl étkezés. Ajánlom, hogy hetente egyszer készítsd el az egész heti kajádat. Így kevésbé leszel "döntést kimerült" mivel egy napra korlátozódnak a döntések, és utána csak kiveszed a hűtőből a kész kaját és nem kell dönteni. Ezzel azt is el tudod kerülni, hogy nassolj. Sőt, akár beleszámolhatod a nasit is! Érdemes azért valamennyi kalóriát számolni, és körbelül annak a környékén maradni. Erre van ezer meg egy honlap az interneten. És például, ha akarod, beleszámolhatsz mondjuk 200 kalóriát napi szinten, mert te szeretnél megenni egy sport szeletet vagy banánt enni éjszaka, vagy pilóta kekszet.


Olyan nincs, hogy valaki nem szereti az összes zöldséget, csak olyan, hogy a környezetedben eddig mindenki úgy főzte őket, ahogy neked nem tetszett. Kísérletezz. Tegyél bele 3 fej foghagymát, borítsd rá a fűszeres zacskót, ami tetszik. Inkább egyél meg egy tál zöldséget 5 kiló majorannával, mert az ízlik, mint egyáltalán ne egyél semmit. Interneten keress más kultúráknak a receptjeire, hátha rátalálsz valamire, ahogy tetszik neked. Pl. én mindig is utáltam a zöldbabot. Suliban hánynom kellett a zöldbab főzeléktől. Aztán találtam egy receptet ahol foghagymával meg egy kis sóval vajon meg kell párolni egy pár pillanatra és rájöttem, hogy ha nincs szétfőzve 1 kiló liszt mellett, akkor ízlik nekem a zöldbab. Menni fog, hidd el nekem!


A mozgást szerintem most egyenlőre hanyagold, majd ha hozzászoktál az étkezéshez, akkor arra is tudsz koncentrálni. Addig is azt tudnád csinálni, hogy a mindennapi életedbe beviszel egy kis plusz mozgást. Pl, ha buszozol vagy metrózol akkor szállj le egy megállóval előbb és menj haza gyalog. Lift helyett lépcsők. Hetente kétszer vagy háromszor porszívózz fel otthon. Nem könnyű a porszívót tologatni, és még szép is lesz a lakás.


Persze mindezt, amit leírtam, nem biztos, hogy a te életednek megfelelő szokások, ez csak egy lehetőség. Találd meg, ami neked jó! :) Sok sikert!

2019. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egyedül élsz, az még mindig jobb, mint ha lenne melletted valaki, aki állandóan tömni akarna, kritizálna, vagy a szemed láttára enné a rigójancsit és ilyesmi dolgokkal pakolná tele a hűtőt. Jobban tudsz tervezni, bevásárolni, mert nincs senki, aki kieszi a fél hűtőt/spájzot, mire hazaérsz a munkából.

Az előző sok hasznos dolgot írt. Kalóriabázisra menj fel, és nézd meg, mennyi kalóriára lenne szükséged, milyen ajánlott makrókkal (fehérje, zsír, szénhidrát). Kezdd el vezetni, először csak kisebb változtatásokkal, majd kitapasztalod, miket érdemes enned, hogy ne vigyél be túl sok kalóriát (és szénhidrátot), és ne is legyél éhes. Nem kell drága "csodaszereket" venned, max. vitaminokat nem árt szedned. A zöldségeket próbáld megszeretni, keress recepteket, amikben kisebb mennyiségben vannak az összetevők között, kóstolj meg olyan zöldségféléket is, amiket már régóta vagy soha nem ettél. Főzz magadnak egyszerű alapanyagokból, egyél minél kevesebb feldolgozott ételt. Ne akarj gyorsan fogyni, heti fél-1 kg az ideális, a bőrödnek is az a jó, ha van ideje szép lassan összehúzódni. Ne koplalj, mindig érd el az ajánlott minimum kalóriamennyiséget.

2019. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!