Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napok óta (9 napja) fáj a...

Gsmsat kérdése:

Napok óta (9 napja) fáj a jobb lábfejem, mitől lehet? Nem ütöttem meg.

Figyelt kérdés

Sziciliában élek pár éve és ez kilenc napja tart ez a fájdalom. Voltam kórházban, kaptam elsőre injekciót az nem használt. Majd röntgen az sem mutatott semmi rendellenességet. Ezt követően ultrahangos vizsgálat ami szintén semmi keringési zavart nem mutatott. Elbocsátott az orvos, hogy pihentessem ... Kérdem én hogy már napok óta pihentetem, jegeltem, vizes ruhával stb.

Miért nem szűnik?

Mellesleg hozzá teszem a fenti vizsgálatok összesen 5 óra alatt lezajlott. Hmmm nem Magyarország.



2019. szept. 2. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Hol fáj és milyen fájdalom? Érintésre, magától is, rálépve?

2019. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A lábfejem közepén.

Főleg járáskor fáj szúró erős fájdalommal.

Hosszabb séta esetén pihenni kell mert nagyon fáj.

2019. szept. 3. 19:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezt csinálták-e veled, de ha nem akkor próbáld meg, hogy mondjuk tedd keresztbe a lábad, vagy valahogy lógasd, hogy ne legyen a földön. Kérj meg valakit, hogy gyengén nyomja lefelé a lábfejedet és te pedig állj ellen neki (tehát ők spiccbe nyomják te pedig pipálj vissza ellen neki). Fáj ez?
2019. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Meg még azt is próbáljátok ki (ha ez sem volt csinálva), hogy pipálj, és a másik pedig próbálja felhúzni a lábujjaidat, miközben te ellen állsz.
2019. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezeket nem csinálták...

Mindkét verzió fájdalommal jár

Nem rég hihetetlenül el kezdett fájni.. nem bírtam egyszerűen tovább haladni.

Pedig csak egy kicsit sétáltam pár tíz métert.

Nem értem mitől lehet ez.

A jegelés pihenetetés sem segít.

Köszönöm hogy próbálsz segíteni.

Tanácstalan vagyok.

2019. szept. 3. 22:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért kértem ezeket, mert ez az egyik fő oka lehet felső lábfej fájdalomnak. Angolul extensor tendonitis-nak hívják, ami egy fajta ínhüvely gyulladás (tendinite extensore vagy tendinite al piede). Egyik okozója lehet a túlságosan szoros cipők és nagyon meghúzott cipőfűzők.


Amit megcsináltattam veled, az ezeknek a tesztje, hogy van-e ilyen. Persze ez nem 100%, hogy csak az van, csak az, hogy mostmár biztos, hogy ez is van. Így már utána tudsz nézni a kezelés menetének az interneten és ha nem működik, akkor talán segíteni tud a megfelelő orvos :) Remélem ez segített valamit, és bocsánat, ha nem!

2019. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos, lehet stressz törés is. Abban az esetben, ha stressz törés, akkor nem látták volna a doktorok, mert az addig nem látszik, amíg el nem kezd gyógyulni.


Nézz utána ennek is, sajnos mind a kettőnek az első megoldása, hogy pihentesd és próbálj nem rálépni.


Plusz, nem tudom, hogy tudod-e magadról, hogy esetleg nem e túl pronálsz? Nem tudom hogyan van magyarul, bocsánat én se otthon élek és sok szót nem magyarul tanultam meg. Az a lényeg, hogy amikor állsz/lépsz, akkor befelé fordul a bokád. Ez nagyon sok embernél előfordul és sok stressz alá helyezheti a bokát, térdet és az ehhez kötődő izmokat és csontokat. Valaki meg tudja neked nézni otthon, bár most lehet, hogy nehéz lesz mert ugye fáj a lábad.

[link]

Így néz ki, ha befordul a bokád. Még a cipőd talpából tudod látni, ha most nem tudsz rálépni rendesen a talpadra. Nézd meg hogyan koptak meg a cipőid, és ha főleg a belső részen, főleg elől és hátul, akkor valószínűleg befordul a bokád.


Ennek kezelésére ajánlom, hogy vagy csináltass lábbetétet (a legjobb) vagy vegyél lábbetétet. Ha venni szeretnél és nem szeretnél sokat költeni rá, akkor a Decathlon futó részlegén vannak egész jó betétek és kérdezd meg őket a túl pronálással kapcsolatban is, kellene, hogy tudjanak segíteni, mivel ez egy fontos futó dolog.


Amíg gyógyuló félben vagy és nagyon nagyon lábra kell állnod, mert valamiért nagyon fontos, hogy csinálj valamit, addig ajánlom, hogy fűzős cipőd hordj, és azokat fűzd így át:

[link]

[link]


Ezt a fajta fűzési módszert futók használják hasonló bajra, mint ami most neked van.


Sok sikert!

2019. szept. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségedet.

A nem rá állás nehezen fog menni sajnos.

Muszáj pár lépést meg tennem naponta mert nem a megszokott család lakás stb. Ugyanis egy repülőtéren élek.

Utána olvasok az általad említetteknek.


Köszönöm még egyszer...

2019. szept. 4. 05:47
 9/14 A kérdező kommentje:

Amiket le írtál az alapján most már biztos hogy a bokám befelé van fordulva.

Az utóbbi időben elég sokat sétáltam volt hogy több 10 km is.. lehet ez terhelte túl. Szerintem a papucs lehet az oka...

Cipő esetén a normál sport cipő megfelelő, vagy inkább magas szárú bakancs?

Köszönöm...

2019. szept. 4. 06:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Jelenleg inkább sportcipőt vegyél, és ne bakancsot mert ami 1 kiló a lábon az 5 kiló a háton. Magyarán még jobban terheli a csontozatot a nehéz bakancs, akkor is ha nyárit veszel nem lesz olyan, mint mondjuk egy futó cipő. A fontos dolog a betét bele.


Igen, a 10+km papucsban az tudja terhelni a lábad főleg ha rossz a bokád tartása.


Persze, persze, a teljes pihentetést nehéz megoldani, én arra gondoltam, hogy mondjuk ne menj el most felszolgálónak vagy indulj neki kirándulni :) Pár száz méteren belül lassan nyugodtan mozogj, bár ha kell bevásárlást csinálni és van valaki, aki helyetted meg tudja tenni az jó lenne.

2019. szept. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!