Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tapasztal konkrétan, aki...

Mit tapasztal konkrétan, aki Ayahuasca-t fogyaszt?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma (bár kipróbálni nem merném, maximum ha Dél-Amerikában járnék egy tapasztalt sámánnal). Sokféle tapasztalatot olvasgattam, ahol leírták a gyógyító hatásait stb., de én konkrétan magára a tripre vagyok kíváncsi. Miket látnak, hallanak, érzékelnek ésatöbbi? Ezekről megosztja valaki a tapasztalatait?

2019. szept. 5. 10:57
 1/5 Ben K Kurler válasza:
100%
Nagyon sok mindent lehet látni kígyók,manók de előfordulhat h semmit nem látsz csak van egy olyan érzésed, hogy te nem vagy! ez az érzés tartós lehet trip alatt és ebből minden áron ki akarsz jönni.Először úgy,hogy a jó emlékeiddel földeled magad jó élmények nagy bulik,filmélmény,szexuális élmény,stb hamar rájössz h ez nem segít.Ha az érzés erősödik és vizualizációval is párosul mondjuk elkezdesz süllyedni (igen velem ez történt) akkor stratégiát váltasz rájössz, hogy a rossz emlékeid is te vagy elkezded az agyadból fel dobálni iskolás szívatások,megszégyenülések,akár valakinek a halála akit szerettél stb... No ha ezeken sokáig gondolkozol hirtelen egy olyan hányinger jön rád ,hogy nem bírod visszatartani de az a hányás olyan érzés lesz mintha és most nem viccelek mintha gyomorból lenne orgazmusod :D utána olyan érzés fog el,hogy most új ember vagyok 1 vagyok a nagy 1 ből örülök h élhetek örülök h pont nekem lehetnek mindenféle problémáim és örülök h aki nincs már itt annak meg nem és amíg lenem jössz a tripről ezt érzed és ha jó a sámánod ez az érzés hullámokba akár fél évvel az aya ivás után is előjöhet és ezzel a környezeted is befolyásolhatod jó kedélyállapot felé :) ez volt számomra a legerősebb tanítása a későbbi vizualizációk már csak játékos tanulások voltak meg szórakoztatás ;) egy tanács a végére mielőtt belevágsz Ne tekints az ayahuascára élvezeti cikk ként és ne várj tőle semmit ha elvárásaid vannak vele nehezebb dolga van és az neked is nehezebb lesz na röviden ennyi :)
2019. szept. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Attila727 válasza:
100%
Az ayahuasca kapcsolatba hoz a lelkeddel és még azon is túl vihet. Ehhez a személyedet félre kell tenni. Nagyon okosaknak, akik mindent (is) tudnak, és nem tudnak alázatosak lenni nem sok élményük van. A saját élményeim közül a mélyebbek, úgy kezdődtek hogy felment a vérnyomásom, majd egy rosszullét vett erőt rajtam, elgyengüléssel, akaratlan kéz láb mozgással rángatózással. Ilyenkor nem kell megijedni, hagyni kell hogy történjen aminek történnie kell. Engedni kell a folyamatot, még akkor is amikor azt érzed meg fogsz halni. Egy zene hallatszik, mintha megnyílna a menny, trombiták szólnak. Majd elkezdődik egy színes fraktálözön, színkavalkád, tűzijáték. Én kérni szoktam hogy menjünk tovább. A test gyenge, mintha részeg lenne, fényre érzékeny. Majd jött egy szó, és eköré épülve tanítás az életemről. Kirak a személyből, majd visszakerülök, és így megértem mennyire torz a személy nézőpontja. Amikor felgyűlik elég "hülyeségem" akkor jön egy nagy hányás. Megkönnyebbülés, újjászületés, megtisztulás érzés. Majd folytatódik a tanítás. Amikor kezd lecsengeni a trip, mély béke szeretet érzés. Ez az egyik típusú élményem. Volt más jellegű is.
2019. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vérnyomásos rész nem hangzik jól, nekem alapból is magas néha:( Ettől nagyon megijednék gondolom. Bár azt gondolom, hogy nagy segítség lenne a dolog, sok mindent helyretenne bennem szerintem. Remélem majd egyzer lesz lehetőségem rá.
2019. szept. 30. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit te fel tettél kérdést az ayahuascáról. Engem ugyanezek érdekelnének az ibogainról, csak egy kicsit részletesebben!

Na de amúgy ha ki akarod próbálni, nem olyan olcsó mulatság ki menni dél amerikába. Inkább előtte próbáld ki a meszkalint, legbiztonságosabb ha tudod az adagolását!

2019. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tiszteletem mindenkinek,úgy hiszem nem túlzok ha azt állítom hogy a kulcs az ayahuasca trip alatt " a megengedés " vagyis bármi jön engedd meg neki hogy megtörténjen,például ha meg akar ölni hagyd hogy megtörténjen,és ha megengeded rájössz hogy csak az elméd trükkje volt és nem aya akar bántani.Az elme vagy a személyiség akit te magadnak hiszel nem akarja elvesziteni az irányítást és ezt a félelem álltal tartja fent,ha pl. aya megmutatja neked a mennyország ajtaját az elme odateremti akár magát a sátáni aki ha kell a pokollá fenyeget vagy meggyilkol csak be ne menj de ha megengeded hogy tegyen bármit a félelmedet leküzdve akkor benyithatsz az ajtón mert eltűnik a félelem forrása és ott lesz majd aya anya vagy ahogy az indiánok hívják öt pachamama égi anya és mennyei atya és rájössz hogy valójában mindig is az elválaszthatatlan része voltál és vagy a teremtenek bárhogy hívod is,vagyis hazáérsz.

Ez az élmény vagy ehhez hasonló veled marad lehet örökre de nem fogod bánni megérted hogy egy vagy mindennel és mindenkivel a világhoz való hozzáállásod megváltozik és az életed jobb lesz.

2022. dec. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!