Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj, ha hideg vízben fürdök?

Baj, ha hideg vízben fürdök?

Figyelt kérdés
Már két napja úgy fürdök, hogy először a kádba engedek egy kevés meleg vizet, beleülök, aztán fokozatosan engedek bele egyre hidegebb vizet ameddig hozzá nem szokok, aztán megfürdök benne. Utána felfrissültebbnek érzem magam. Ettől meg lehet fázni vagy vagy lehet tőle valami bajom? 16/F

2019. szept. 5. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Hideg vizes zuhanytól biztos nem fázol meg, míg a hideg vízben ücsörögve azért van esélye. Mellékesen sokkal kevesebb vizet fogyasztasz, ha zuhanyozol.
2019. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mitől fogyasztana kevesebb vizet, ha zuhanyzik? Köztudott, hogy a fürdés takarékosabb, mkint hogy 3-5 percig folyatod feleslegesen a vizet magadra, addig a kádat 1 perc alatt teletöltőd és tisztább is leszel, mert rendesen le tud ázni a bőr
2019. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felfázni azért könnyebb hideg vízben üldögélve, ne áztasd magad azért túl hosszan.
2019. szept. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rövid hideg vizes zuhany szerintem jobb, főleg kezdésnek. Én is a felfázástól félnék. Bár ha csak rövid ideig fürdesz, akkor szerintem nem lesz semmi bajod.
2019. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem baj, én is hideg vízben fürdök/zuhanyzom, nincs tőle bajom. Pedig főleg nyáron akár még egy órát is ázok a hideg vízben.
2019. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Attól függ mennyire hideg és mennyi ideig tartózkodsz benne. A tested is le tud hűlni. Persze annyi időt feltehetőleg nem fogsz a kádban tölteni,hogy nagyobb bajod legyen. Én is 1-2órát szoktam fürdeni,mondjuk melegvízben ami ez idő alatt magától kihül(Max szobahőmérsékletig).Persze 1-2óra után már "kiszárad", kiráncosodik a bőröd,mikor kijössz a vízből. Ami persze később magától helyreáll,de nem biztos hogy jót tesz.


Szóval függ attól,hogy milyen meleg víz jön a csapból, milyen meleg van bent a fürdőben, stb.Mindenesetre meghalni szerintem nem fogsz emiatt és általánosságban elmondható,hogy különösebb bajod se lesz.


Off: Írták itt,hogy a tusolás olcsóbb stb.

Igazából a tusolásnál a folyóvíz miatt jobban lemossa a szennyeződéseket a testedről, míg kádban fürdéskor a piszok a vízben marad. Persze a legtöbb leüllepszik az aljára(bár mikor mozogsz felkavarod), más része a tetején úszkál, szóval egy részét kiszálláskor viszed magaddal amit aztán szépen beletörölsz a törölközőbe. Lényegében így is tiszta leszel persze.


A vízmennyiség használat pedig sok mindentől függ.

Például,hogy a zuhanyrózsán mennyi víz jön ki és mennyi ideig zuhanyzol úgy.Illetve mekkora a kád amiben fürdesz és meddig töltöd vízzel,illetve később mennyi vizet töltesz hozzá.


Egy példa: van egy zuhanyrózsád ami a helyi nyomás mellett mondjuk olyan 5liter/perc-es vízmennyiséget produkál és van egy kádad amit egy bizonyos kellemes szintig töltve 100liter vizet töltesz bele. Ha összevetjük a kettőt 20perc zuhanyzásnál már ott tartunk hogy ugyanazt a vízmennyiséget leengedtük ,mint amennyivel a kádat meg lehetett volna tölteni. Ha több ideig zuhanyzunk az már pazarlás az adott kádhoz képest. Ha kevesebb ideig akkor viszont spóroltunk a vízzel. Bár zuhanyzáskor a melegvíz szinte azonnal a csatornába kerül, míg fürdéskor több időt tölt a fürdőben, így több hőt képes leadni a fürdőnek.(Nevezhetjük ezt hővisszanyerésnek) ,persze vízgőz és pára pont ugyanannyi lesz mint zuhanyzáskor.(vagy talán kicsivel több,kitudja) A pára miatt persze nem érdem így fűteni a hideg kihült fürdőt ,mert az azért penészedéshez is vezethet és nyílván olyan sok hőt azért nem ad le. Egy részét meg úgyis leengedjük a vízzel együtt. Szóval fűteni nem ezzel kell,de azért csökkenti a szükséges energiát. Persze némi hő zuhanyzáskor is keletkezik,csak a víz gyors távozása miatt közel sem tudja leadni a hő nagyrészét.


Mellesleg én 1perc alatt még sosem engedtem meg a kádat. Legalább 10-15perc kellett. Persze ha valaki kevés vizet enged és nagy a nyomás meg a csap áteresztőképessége akkor pár perc is elég lehet neki az ideális szint elérésére.

2019. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!