Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hideg vízben való fürdésnek...

A hideg vízben való fürdésnek lehetnek egészségügyi következményei?

Figyelt kérdés

Elég mazochista dolognak tűnhet, de tegnap a nagy melegben úgy döntöttem este, hogy csak hideg vizet engedek a kádba és úgy fürdök le. Ma pedig hideg vízzel tusoltam. Először nem a legjobb érzés, az biztos, de hamar hozzá lehet szokni és szerintem tök jó érzés végül :D


Tudom, hogy láz ellen jót tesz a hideg vizes fürdő, de ha nincs semmi egészségügyi panaszunk, és úgy fürdünk/tusolunk hideg vízzel hosszú távon annak lehetnek káros hatásai?



2016. jún. 24. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Állítólag a keringésnek és az ereknek kifejezetten jót tesz. Pont, hogy a túl meleg víz a káros. (csak ne lennék ilyen fázós... :-) ) Szóval 9rülj, mert egészséges és fitt leszel ;-)
2016. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
*örülj
2016. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
a hideg zuhany lehet hogy jo a keringesnek NEHA, ill. feszesiti a bort, es meg sporolsz is, mert a hideg alatt kevesebbet van kedved acsorogni, de ha beleulsz egy kad hideg vizbe, az nem hiszem hogy tul jo a veseidnek. masreszt a hideg vizes furdes csak pillanatnyilag hut, ha vege, melegebb erzesed lesz, mint elotte.
2016. jún. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

A zuhanyzás szerintem nem árt. Azt vannak, akik szokták. De beleülni a kádban hideg vízbe tényleg nem lehet jó.

Egyébként sok úszómedence vize is eléggé hideg. Nem tudom, mennyiben más, mint a csapból folyó hideg víz hőmérséklete. De valóban, ott mozognak is a vízben.

Mennyi idős vagy? Bár kizárt, hogy olyan korban legyél, amikor a hideg vizes zuhanyzás ártalmas.

Milyen nemű vagy?

2016. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha nagyon akarsz Inkább langyossal fürödj mert hosszan ideig ne hideggel zuhanyozni pedig lehet hideg vízzel mert akkor nem vagy sokáig benne
2016. jún. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Én is próbáltam már a hidegvizes zuhanyt.Amikor meg akartam betekedni.De nem jött össze.Igen nem árt nyáron még jól is esik.A kádba viszont már nem jó.Felhfázhatsz ha egyszerre csak beleülsz.
2016. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hirtelen beleülök, beleülök az üres kádba, és úgy kezdem el engedni, szóval fokozatosan jön :D

Amúgy 18 éves vagyok, férfi.

2016. jún. 25. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!