Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt a körmöm, és nagyon...

Benőtt a körmöm, és nagyon fáj, és gennyezik is. Sebésztre menjek? Nagyon fáj? és szövödmények lehetnek? Valami krémet vegyek a patikába?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 14. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is be szokott nőni sajnos, úgy mint neked, gennyesre begyullad. Én ilyenkor kamillával áztatom, attól csökken a gyulladás. Ha gyakran benő, akkor elmehetsz vele a sebészetre és akkor kivágják a benőtt részt, majd a körömházat lézerrel kezelik, így soha nem fog visszanőni oda a köröm. Áztatsd ki a körmöd, utána emeld ki a szélét kicsit ahol be van nőve, így szép egyenesre le tudod vágni, aztán fertőtlenítsd le és kész. Igaz, hogy fáj miközben kivágom, de utána hamar meggyógyul :)
2010. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyszer túlságosan belevágtam és benőtt.Gennyes volt..stb..2 évig szenvedtem. Végül a bőrgyógyász fájdalommentesen megoldotta 5 perc alatt.

Ha csak kicsit nőtt be, tuti tipp. ez már bevált nekem is a másik lábamon? ki kell emelni a köröm végét és egy jódba áztatott összesodort pici gézdarabot odadugni, hogy a köröm ne érjen hozzá a sebes bőrhöz.Utána kösd is be, hogy szikkadjon.Ilyenkor 3 nap alatt ki lehet még kezelni.

Nagyon mutatványos dolog, nekem 6x sikerült, de egy mükörmös könyvben olvastam anno és tényleg jó.

2010. júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gézdarabot a köröm alá kell ügyesen becsúsztatni..ezt nem írtam bocsi
2010. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!