Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki cukorbeteg és nem...

Ha valaki cukorbeteg és nem tartja be az előírt diétát, de mindig a bevitt mennyiségnek megfelelően ad be inzulint, akkor is fenn áll a veszély, hogy kialakulnak szövődmények?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát sajnos a bevitt inzulin mennyiség nem garantál semmit. Esetleg egy nagyon kevés %-ban csökkenti a cukorszintet.
2010. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Vagyis fenn áll a veszélye, mivel a cukorszint stabil szinten való tartása a lényege.

Amúgy én tettem fel az "előző" kérdést a cukorbetegségről..

-első-

2010. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
sajnos igen.apukám is így csinált már évek óta,most ott tart,hogy hasnyálmirigy gyulladása lett,2 dioptriát romlott a szeme:S
2010. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A barátom sem tartja be, de nem szeretném, hogy valami baja legyen.Nem eszik olyan nagyon sokat, de a diétához képest igen (kb. mint egy éhes férfi..) Vannak ilyen lisztpótló készítmények, azokból is ugyan olyan finomat lehet főzni?Esetleg a tésztát, krumplit lehet valamivel "pótolni"? Segítsetek, miket lehet főzni ami egészséges számára és nem baj ha annyit eszik belőle amennyit szeretne?
2010. ápr. 20. 10:17
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia! Velem is ugyanez a gond!!! Hogy ahogy irtad mint "egy éhes férfi" annyit eszik..És közbe elég sok.

Én általában a tészta ételeket hagyom ki. Szerencsére h nem szereti nagyon. Aztán vegeta, meg fűszerkeverékeket nem használok, hanem sima fűszereket. Sütni édesitővel..Mindent megfőzők amúgy, figyelek h több legyen a zöldség...

-első-

2010. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Első kommentelő, borzalmas badarságot írtál, már ne is haragudj! Negyven éve vagyok cukorbeteg. 11 éves korom óta. Az életetemet csakis az inzulin menti meg és semmi más. És igenis csökkenti a vércukorszintet, persze nem mindegy hány egységet ad be az ember. 1 egység inzulin 10 gram szénhidrátot fedez. Akkor lehet számolni. Ez a gyorshatásúra vonatkozik. Én maximalista vagyok a diétában, de sajnos más tényezők is belerondítanak a vércukor emelkedésében, nem csak a szigorú diéta. Frontok, stressz, kialvatlanság,gyulladás, de még egy fogfájás is. Érzékeny műszerek a cukorbetegek, sokan rapszodikus természetúek, ugyanis ha magas a vércukor pörögnek, ha alacsonyabb melankólikusak.Anno amikor gyerekként a kórházban voltam, volt ott egy kedves nővér, azt mondta nekem te összezabálsz mindent azért rosszak a cukraid, piszok rosszul esett. Lám mit adott az élet két év múlva ez a kedves hölgy hasnyálmirigy gyulladást kapott és cukor beteg lett. Nem szabad senkit megszólni, mert nem minden esetben a diéta hiba felelős a vércukor ingadozásáért. Sajnos nekem is vannak ennyi idő után szövődményeim, de még élek,és ezt kizárólag az inzulinnak köszönhetem, és annak a tapasztalataimnak, amit magamtól kellett megoldani minden helyzetben. Minden embernek más az inzulinigénye, minden embernek más a szervezete, a tűrőképessége, és a szénhidrát bevitel igénye. Arra kell a legjobban ügyelni, hogy a vércukorszint ne szaladjon le, mert abból lesz utána a hatalmas vércukor, akár 24 is, és napok kellenek hozzá, hogy újra rendbejöjjön az egyensúly.
2010. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Krumpliról meg annyit, h mostmár eléggé jól ki van iktatva pl a szalmakrumpli.És olvastam h inkább főzve alacsonyabb egy picit a CH tartalma. És elég finom lesz ha megfűszerezed a vizet amibe főződ. Én babérlevelet teszek , majd a végén petrezselyem zöldet szórók rá.

Rizset sem szereti...de van ritkán az is zöldséggel összekeverve, vagy lecsó.


Sajnos lisztet azt még mindig fehérlisztet használok, de keveset.

2010. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

10:25!

Arra értettem h az inzulin bevitele diéta nélkül "nagyon" sokat nem ér!!!Mert hiába van az inzulin ha az ember meg se pirulázza azt h ő igenis kellene diétázzon is mellette , ahhoz h sokáig megmaradjon. Lehet nem irtam érthetően...

-első-

2010. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

10:25-ös, ha nem túl indiszkrét a kérdésem akkor elárulnád h milyen szövödményekről van szó a te esetedben?

-első-

2010. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia, én is cukros vagyok 20 éve. Ha többet kívánok enni, korrigálom inzulinnal, hogy ne menjen fel magasra.

A krumplit csicsókával helyettesítem, szerintem nagyon finom. Ha van kertetek, érdemes ültetni, igénytelen növény, kiírtani alig lehet. Nem emeli meg a vércukor szintet és jóval többet lehet belőle fogyasztani. Sülve, főve, pürének, mindenféle formában finom.

Lisztet pedig sokszor Norbi liszttel (szénhidrát csökkentett) helyettesítem, nem túl olcsó, de nekem megéri, hogy többet ehessek.

2010. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!