Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordul, hogy az ember keze...

Előfordul, hogy az ember keze (tenyér, ujjak, ujjak köze) különösebb ok nélkül nagy mértékben hámlik?

Figyelt kérdés

Egy ideje már erősen hámlik a kezem. Pár napja kb. két napig erősen hámlott, majd abbamaradt, most megint hámlik.

Furcsállom a dolgot. Biztos vagyok benne hogy az ember a tenyerén is váltja időről-időre a bőrét, de milyen mértékben? Nem emlékszem, hogy valaha is ilyen mértékben hámlott volna a kezemen a bőr, vagy ha igen, akkor az olyan rég volt hogy már nem is emlékszem rá.

Egyáltalán nem viszket, a bőröm sem irritált. Azért veszem észre a hámlást, mert a bőr beleakad a ruhákba, vagy mert ránézek a tenyeremre, és látom. Egyébként fel se tűnik. Ezért fordult meg a fejemben, hogy talán teljesen természetes, csakhogy zavart a dolog, rákerestem, és egy helyen sem írták, hogy “igen, előfordul az ilyen”, azonnal a kontakt dermatitis jött velem szembe meg különböző betegségek.

Beteg kétlem, hogy vagyok. Érintkezni érintkezhettem valamivel, de furcsa, hogy mind a két tenyerem hámlik, nem csak a jobb, amivel megfogok dolgokat. Ráadásul a legtöbb dolog ami eszembe jut hogy okozhatná a hámlást vagy rendszeresen kerül kapcsolatba a bőrömmel, vagy más bőrfelülettel is érintkezik, ami meg nem hámlik. Semmi nem jut eszembe, ami csak a tenyereimmel és az ujjaimmal érintkezett.

Van ilyen, hogy valamiért az ember bőre őrülten hámlani kezd a tenyerén meg az ujjain?



2019. szept. 17. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Volt ilyen a családban. A bőrgyógyász úgy magyarázta, hogy a bőr egybefüggő valami ( nem tudom pontosan idézni) , és lehet, hogy a kezével érintkezett valamivel, és pont a talpán fog kicsapódni. Itt is a kéz hámlott, és valami kenőcsöt írt rá, ami használt
2019. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Lehet hogy ilyesmi volt, nem tudom.

Mindenesetre most megint abbamaradt... majd figyelgetem.

2019. szept. 19. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!