Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az agytumorra jellemző tünetek...

Az agytumorra jellemző tünetek közül a kettős látás hogyan nyilvánul meg?

Figyelt kérdés

Mármint és távolra tökéletesen látok, viszont ugyan eddig is kellett már használnom olvasásához szemüveget, bár nappal viszonylag jól láttam nélküle, mostanában pár hét alatt olyan szinten romlott ez a helyzet, hogy már szinte az kocsimban található műszerfalat is nagyon rosszul látom. tehát a kérdésem: a tumorra jellemző kettős látás minden tavon jelentkezik, vagy ez a tünet is, akár csak maga a tumor fajtái is egyén függőek?

( sajnos van elég sok egyéb, egyértelműen tumorra jellemző tünetem is, nem csak a kettős látás, mielőtt valaki hipochondernek könyvelne el. )


2019. szept. 22. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos mit mondott?
2019. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kettős látás vizsgálatánál az orvos kb 40-50 cm re a szemed előtt mutatja mutató ujját,és megkérdezi hányat látsz.

De ha otthon ránézel 1 kicsi led fényre (elektronikában sok ilyen van) azt is lehet duplán látni .

Stroke betegségnél is így nézik meg .

2019. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Orvos és a ct megmondja. Mik a plusz tünetek? Hányás? Memória zavar? Különös viselkedés?
2019. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Számtalan esetben vizsgálták már nálam,de 1 x sem Ct vel .
2019. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha számtalan eset volt az nem két napot ölel fel. Ha az lenne, már nem lennél. Sajnos tudom. Még nagyobb baj hogy nem saját káromon tudom.
2019. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha agytumor miatt lenne a kettőslátás, azt távolra nézéskor vennéd először észre, és a rosszabbodás miatt lenne egyre közelebb is. És ez nem homályos látást jelent, esetleg körvonal duplázódást, hanem olyan, mint amikor szellemképes a tv.
2019. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Orvoshoz kedden megyek. Egyéb tünetei: 2 hete folyamatosan fáj a fejem, a fejem jobbra fordításakor erősebben. Pár éve párszor előfordul, hogy reggel fejfájásra ébredek, ami felkelés után magától elmúlik. Szintén pár éve ha alváskor oldalt fekvésből hanyatt fekszek, hirtelen olyan érzésem van, mintha átfolyna valami az agyamon lefelé a föld felé. Nagyon kellemetlen, erős szédüléssel járó érzés, amelyet jól jellemez,hogy még fekvő helyzetben is megszédülök, és eleve,hogy szinte mindig felébredek rá. Pár hete a nyakam, és a vállam között, a csuklyás izom alatt valahol zsibbadást érzek. Pár napja valami szédüléshez hasonló, illetve olyan tér és idő kihagyásos érzés kapott el, ami szerencsére nem lehetett több egy másodpercnél, bár sokkal többnek tűnt. Ráadásul mind ez vezetés közben!! Kb ennyi. Hányás, és a többi tünet nincs, és per pillanat most sem fáj a fejem, de érzem, hogy határ eset, nem sok híja.
2019. szept. 22. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a tüneteket. Évekre visszamenőleg írsz. Ha már akkor ilyen tünetek voltak, és azt daganat okozná, akkor már nem lennél. Tudom, hogy minden eset más, de végignéztem, hogyan dolgozik az agyban egy daganat. Egy idő után nagyon látványos és rapid tüneteket okoz. Pusztító hatású, egészen rémisztő dolgokat okoz. Remélem semmi hasonlóval nem kell szemben találnod magad. De úgy gondolom hogy itt másról van szó. Doki majd megmondja mi a pálya.
2019. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek a panaszok egyáltalán nem specifikusak agydaganatra. Ne a neten keresgélj, az a nátha tüneteire is a tüdőtumort hozza ki neked...
2019. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!