Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok aludni?

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 26 éves férfi vagyok, évek óta alvás zavaraim vannak. Szakácsként dolgozom hogy napokat át dolgozok úgy előtte egy percet nem aludtam. Kipróbáltam már sok féle altatót a bio melatonin egy időre bevált de már az is csak ritkán ha 2 szemről ha 1 ről beszélünk. Frontint is próbáltam semmit nem ért a 2 szem sem.. 4 éve voltam orvosnál kikértem a véleményét akkor is régi volt már a probléma, akkor azt mondta fiatal vagyok sprotoljak fárasszam le magam. Mozgok eleget sportolok hiába vagyok fáradt nem alszok. Szerintetek megpróbáljam újra az orvost?

#alvás #alvászavar #bio melatonin.
2019. szept. 26. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Több műszakban dolgozol? Ez főleg azoknál jellemző.

Próbáld meg, hogy szabadnapodon lefekszel napközben. Mert akkor nem stresszelsz rajta, hogyha nem alszol el 1-2 órán belül, akkor már mindjárt reggel van és kelhetsz is. Csak sötétíts be, vegyél egy meleg fürdőt/zuhanyt, igyál egy kamilla vagy citromfű teát (aznap ne kávézz!), és próbálj pihenni. Ágyból csak könyvet olvass, amíg el nem álmosodsz, ne vegyél kézbe telefont, tabletet. Azok csak felpörgetnek. Lehet kapni levendulás párna spray-t is, ami segíti az alvást, nekem bevált. De én csak havonta 1-2szer használom, amikor pár napja rosszul alszik.


Egyik ismerősöm, aki hasonló problémával küzd - ő évek óta napi 3-4 órát tud csak aludni - elment egy alvás vizsgálatra is, ahol bent kell tölteni az éjszakát, és megmondják, hogy mi okozza az alvászavart. Ezt is megpróbálhatod, ha semmi nem válik be.

2019. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*alszik= alszom
2019. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!