Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen talpbetétet érdemes...

Milyen talpbetétet érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnya lúdtalpam van. Olyan betétet szeretnék, ami esztétikailag jól korrigálja és lehetőleg minél vékonyabb (nem emeli ki a sarkamat kényelmetlenül a cipőből stb). Hol érdemes csináltatni? Dr. Orto, Podiart, Batz...?

#talp #lúdtalp #lúdtalpbetét #talpbetét #Batz #egyedi talpbetét #számítógépes talpvizsgálat #podiart
2019. szept. 26. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
kérdezz meg egy ortopéd orvost
2019. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyire súlyos a lúdtalp? Főleg a fájdalom vagy esztétika zavar?
2019. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Súlyos. A fájdalom is, de esztétikailag jobban zavar.
2019. szept. 29. 23:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Képet tudsz róla küldeni? Flexibilis vagy merev?
2019. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Annyira nem szeretném fotózgatni a lábamat idegeneknek, ne haragudj.

De teljesen lapos, a talpam egész felülete a földöm van, a bokám befelé dől és az utóbbi években egy kicsit X-lábam is lett már miatta - ez régebben nem volt. És flexibilis.

2019. okt. 1. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
A flexibilis szerencsére jól kezelhető. Még fiatal vagy? Egy idő után mondjuk jobban meg kell dolgozni az eredményért, gyógytorna is kell valószínűleg. A legjobb a mezítlábazás, pl a kuzdosportok is jól gyógyítják a ludtalpat, pl karate, nekem ott gyógyult meg.
2019. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok bunkó lenni, de vagy mesevilágban élsz vagy nagyon szerencsés embereket ismersz. Már kiskoromban is lúdtalpam volt, 6 éves koromtól jártam gyógytornára kb 4-5 évet, rengeteget voltam mezítláb, otthon is végeztem gyakorlatokat, hordtam betétet, gyógycipőt, konkrétan minden... És SEMMIVEL nem lett jobb, utána abbahagytam ezeket a dolgokat, mivel a 4-5 év alatt semmit nem javult a helyzet (max mégrosszabb lett) és meguntam/belefáradtam. Jelenleg az is elég lenne ha nem fájna ennyire meg nem lenne ilyen ronda ahogy sétálok az utcán. A régi betéteim elég vastagok voltak, nem fértek jól el a cipőbe stb. Ezért tettem fel a kérdést, hogy hátha esetleg valaki tud javasolni normálisabbat, ami egyelőre senkinek sem sikerült. Tudom hogy segítő szándékkal írtad a válaszod, szóval köszönöm, de sajnos az igazság az amit leírtam.
2019. okt. 2. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem hiszem ezek után, hogy esetedben a betét segíteni tudna, most hogy így leirtad a tortenetedet. Ez elég makacsnak tűnik, a normál gyermekkori lúdtalp általában magától, vagy betéttől el kell hogy múljon. Az orvosi diagnózis micsoda pontosan? Csak sima lúdtalp lenne?Ebből a szempontból segítene, ha látnánk képen (akár küldd privátban). Meg volt rontgenezve a lábad? Lehet hogy maga a csontozatod más és az okozza, akkor műteni kell.
2019. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sikerült találnod valamit kérdező? Nekem is jó lenne valami megoldás rá... Eléggé fáj és nem is olyan szép szerintem se:( Én

batz gyógypapucsot hordok, most a rossz idő miatt már nem, bár a lúdtalpat magát nem kezeli, de úgy nem fáj annyira. Elvileg a birkenstock is jó, egy barátnőm azt hordja

2019. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!